Petržalka

Rozhodčí: Hracho - Slyško, Brendza
Diváci: 4.125

MFK Ružomberok - Artmedia Petržalka 2:2

Artmedia na pôde Ružomberka zaváhala a v boji o titul stratila dva body, nakoniec je však rada aj za remízu, ktorú vybojovala až v nastavenom čase.

Do prvej šacne zápasu sa dostal už po pár sekundách od úvodného hvizdu hlavného rozhodcu Petržalčan Piroška, brankár Hajdúch však dobre zakročil. Na dlhú dobu to bola jediná nebezpečnejšia akcia, ktorá sa zrodila. Na ružomberskom štadióne sa dlho hral medzišestnástkový, pre oko diváka neatraktívny futbal. Domáci MFK sa do prvej vážnejšej šance dostal až po osemnástich minútach hry a hneď z toho bol gól v Kamenárovej sieti. Sivčevič tečoval Božokovu strelu a otvoril skóre. Od tohto momentu sa oba tímy prebrali a začali sa snažiť o útočnú hru, šance sa však vo veľkom množstve nerodili ani na jednej strane. V nastavenom čase prvého polčasu však Ružomberok zaskočil Artmediu gólom do šatne z kopačky Zošáka.

Do druhého polčasu vstúpil aktívnejšie Ružomberok. Ani Kuckovi, ani Sivčevičovi, a napokon ani Božokovi sa však Kamenára prekonať nepodarilo. Naopak, v 57. minúte sa podarilo Artmedii zásluhou Fodreka znížiť. Od tejto chvíle vrhli zverenci Vladimíra Weissa všetky svoje sily do útoku, Ružomberčania však úspešne odolávali. 15 minút pred koncom riadnej hracej doby zahrával autor prvého petržalského gólu Fodrek priamy kop a loptu poslal iba tesne vedľa tyčky Hajdúchovej brány. O malú chvíľu mohol pochovať petržalské nádeje aspoň na remízu domáci Maslo, jeho pokus však Kamenár zneškodnil. V nastavenom čase, ktorý trval až 6 minút, nakoniec Petržalka vyrovnala na 2:2 zásluho obrancu Salátu, ktorý hlavou prekonal Hajdúcha.

Autor: Andrej Liška