Petržalka

Rozhodčí: Vlk - Mókoš, Kubica
Diváci: 8.435

MŠK Žilina - Artmedia Petržalka 0:1

Zápas jari sa odohral za pekného počasia a pred dobrou diváckou kulisou. Obe mužstvá v ňom podali výborný výkon a ukázali, prečo sú na čele ligy. Ako sa nakoniec ukázalo, najdôležitejším aspektom celého zápasu bola tímová hra a mentálna sila, ktorá rozhodla zápas v prospech Artmedie.

Od úvodu hrali obe mužstvá s obrovským nasadením a koncentráciou, no do prvej výraznej šance sa dostali domáci až na konci prvej desaťminútovky. Strielaný center Leitnera sa dostal k Vidičovi, ktorý však ostal príležitosťou zaskočený a nedokázal správne zareagovať. 10. minúta priniesla krásny futbalový moment. Zdeno Štrba nádherne vystrelil z priameho kopu zhruba z tridsiatich metrov, Kamenár ale ešte lepšie zasiahol.

Dôležitosť tohto momentu ešte podčiarkla nasledujúca akcia. Hneď z protiútoku do rozhodenej obrany domácich totiž Ján Kozák perfektnou kolmicou vysunul Juraja Halenára, ktorý nádherne obišiel brankára MŠK Kuciaka a strelil rozhodujúci gól stretnutia do prázdnej brány. Táto akcia rozhodla o ďaľšom priebehu stretnutia, pretože všetko čo sa odohralo v nasledujúcich minútach sa odvíjalo práve od dôležitej 11. minúty. Artmedia sa totiž v ďaľšom priebehu hry stiahla a profesorsky vyčkávala na chybu domácich Šošono,v ktorí sa potrebovali viac tlačiť do útoku.

V 24. minúte prihral Pekarík Štrbovi,ktorý obišiel Guedého, ale nedokázal prekonať výborného Kamenára. Množstvo pokusov domácich ale končilo na obrane Petržalky, ktorá za celý zápas neurobila v defenzíve jedinú chybičku a nedala tak súperovi takmer žadnu možnosť k vyrovnaniu. Šancu na vyrovnanie hry mal za Žilinu ešte do polčasu Breška, jeho strelu zo 40.minúty však Kamenár vyrazil.

Krátko po prestávke mal úvodnú veľkú príležitosť Štyvar, rozhodca však odpískal ofsajd. Aj v druhom polčase ale platilo, že Artmedia si svojho súpera veľmi dobre strážila a tak sa napriek vysokému tempu hralo bez väčších gólových šancí. Ďaľšia výrazná šanca tak prišla až v 67. minúte, kedy zahrávali domáci priamy kop. Ten zahral Štrba nakrátko na Pekaríka, ktorého strela sa od Petržalských zadákov odrazila k Ivanovi Belákovi. Skúsený stredopoliar Žiliny ale vystrelil len mimo brány.

S postupom času začala Žilina vsádzať všetko vabank, čo Artmedií vyhovovalo a tak si dokázal Fodrek v 83. minúte pripraviť dobrú pozíciu na tvrdú strelu, ktorá ale tesne minula bránu. V nasledujúcich minútach sa ocitli v šanciach či pološanciach Pekarík, Devátý či Jež, ale gól vstrelili Šošoni až v nadstavenom čase. Belákov gól ale neplatil pre faul na brankára Artmedie Kamenára.

Petržalka tak v kvalitnom a najmä obojstranne slušnom súboji zdola najväčšieho súpera na ligový titul a kvalitnou defenzívou spojenou s kolektívnou hrou bezchybným výkonom odplatila Žiline dve jesenné prehry.

Autor: Ladislav Bičár