MŠK Žilina

Rozhodčí: Vlk
Diváci: 2.480

Artmedia Petržalka - MŠK Žilina 0:2

Na bratislavské Pasienky pricestovala na megašláger druhého kola Corgoň ligy MŠK Žilina a vďaka gólom Štyvara a Ježa sa Stredoslováci môžu tešiť z trojbodového zisku, ktorý môže byť v boji o titul veľmi dôležitý, pretože práve Artmedia je pravdepodobne najväčším konkurentom Žilinčanov v boji o titul.

Už od úvodu ale mohlo byť všetko inak. To by ale Juraj Halenár nesmel v siedmej minúte v tutovke trestuhodne prestreliť bránu. Na druhej strane potom pohrozil strelou z tridsiatich metrov Karoglan, Kamenár ale zasiahol včas. Brankár Artmedie bol v akcií aj krátko nato, Belák ho ale z niekoľkých metrov neprestrelil a domáci gólman tak odčinil chybu, ktorá tejto šanci predchádzala.

Zápas medzi dvoma najlepšími klubmi v lige ale atribúty nadpriemerného futbalu nespĺňal. Napriek tomu však lepším dojmom pôsobili Žilinčania, ktorý lepšie kombinovali a mali nad Petržalku miernu prevahu. V 43. minúte potrestal pasívnu Artmediu Štyvar. Kanonier MŠK dostal skvelú prihrávku od Ježa a kvalitnou strelou nedal Kamenárovi šancu, 0:1. Ešte do prestávky mohol vyrovnať dvakrát Pospěch, Perniša však neprekonal.

V úvode druhého polčasu mal Jež veľkú šancu na druhý gól v sieti Petržalky, Kamenár ale jeho pokus nohami vyrazil. Petržalčania odohrali celý zápas v slabej forme a ich nie stopercentný výkon sa snažila Žilina potrestať aj druhým gólom. Domáci sa vyslovene trápili na druhej strane zdobila Žilinčanov zlepšená kombinačná hra. Hostia hrozili prostredníctvom Ježa, Vladaviča či Štyvarom. Posledný menovaný strelil dokonca v 76. minúte gól, ten ale pre ofsajd neplatil. O šesť minút neskôr sa ale zvýšenia náskoku hostia predsa len dočkali keď presne vystrelil Jež a stanovil tak konečné skóre na 0:2.

Zvyšok zápasu sa už odohral zväčša na polovici Artmedie a Žilina si tak víťazstvo bez akýchkoľvek problémov ustrážila. Ukázala tak, že na tvrdý a dlhý boj o titul je pravdepodobne dobre pripravená.

Autor: Ladislav Bičár