Tatran Prešov

Rozhodčí: Olšiak - Schmidt, Petríček
Diváci: 1.820

Artmedia Petržalka - Tatran Prešov 1:0

Artmedia vstúpila do sezóny 2008/09 víťazne, keď si pred takmer dvojtisícovou návštevou poradila s nováčikom z Prešova najtesnejším rozdielom.

Úvodné minúty patrili domácej Artmedii, hostia z Prešova ale neprišli do Bratislavy so zvesenými hlavami. Prvú šancu mal Petržalčan Dosoudil, po rohovom kope ale prestrelil Buchtovu svätyňu. Prešov kontroval strelou Katonu, brankár Kamenár však nemusel zasahovať, keďže loptu zblokovala petržalská obrana. Pri Joslovom pokuse z 11. minúty však mladý brankár Artmedie už musel predviesť svoje schopnosti. Prešovčania sa dostali do veľkej šance po polhodine hry, na Kamenára sa sám rútil Papaj, avšak stopér Saláta mu znemožnil v zakončení. Artmedia si v týchto fázach zápasu nedokázala vypracovať prakticky žiadne šance.

Tréner Weiss tak zareagoval a už v 39. minúte vymenil dvoch hráčov. Buráka nahradil Pavol Ďurica a Oravca Piroska. Tesne po striedaní sa ale do šance dostali opäť hráči tímu z východného Slovenska. O zakončenie sa opäť pokúšal Katona, Kamenár bol na mieste. Prešov bol v týchto chvíľach lepším tímom, tesne pred koncom prvého polčasu mohol skóre otvoriť kapitán Prešova Šafranko, ale mieril nepresne. Artmedia ešte v nastavenom čase dokázala zásluhou Dosoudila rozvlniť sieť na Buchtovej bráne, gól však nebol uznaný pre postavenie mimo hry.

Prešovský Tatran bol lepším tímom aj v úvode druhého polčasu. Katona predviedol únik cez polovicu ihriska, ale bránený Mrázom mieril veľmi nepresne. O pár minút neskôr mieril iba tesne vedľa Josl. Po hodine hry sa konečne ocitla v šanci aj Artmedia, Piroska však nezakončoval s potrebným dôrazom.

V nasledujúcich minútach predvádzali aktéri stretnutia na oboch stranách nezáživnú hru a ďalšia šanca sa zrodila až v 78. minúte, Fodrek však Buchtu z priameho kopu neohrozil. Opraty stretnutia však do svojich rúk začínala preberať Artmedia. Najskôr Pospěch trafil iba bočnú sieť, ale o tri minúty dokázal po Čepovom zákroku vybojovať pokutový kop. Kapitán Artmedie Ján Kozák ho premenil a strelil tak prvý gól corgoňligového ročníka 2008/09. V 88. minúte mal vyrovnanie na kopačke Šafranko, Kamenár sa však blysol výborným zákrokom. V závere mohli definitívnu poistku pridať Pavol Ďurica s Pospěchom, stav sa už ale nezmenil – Artmedia porazila Prešov 1:0.

Autor: Andrej Liška