MFK Ružomberok

Rozhodčí: Prešinský
Diváci: 1.320

MFK Dubnica - MFK Ružomberok 2:0

Po odvolaní trénera Bútoru Dubničania konečne po troch zápasoch, v ktorých vyšli naprázdno, zaznamenali prvé ligové body. Spokojný naopak nemôžu byť v Ružomberku, MFK prehral tretí zápas zo štyroch a problémy má aj s koncovkou, keďže všetky tri góly Liptákov v tejto sezóne strelil jeden hráč – Zošák.

Do prvej veľkej šance sa dostal domáci tím, časomiera práve ukazovala desiatu minútu. Po ľavej strane sa do stredu ihriska natlačil Ján Zápotoka, prihral loptu Seyemu, ktorý posunul loptu na pravej strane nabiehajúcemu Tomášovi Zápotokovi, ten sa však akoby zľakol ponúknutej príležitosti a zoči voči Hajdúchovi iba prestrelil ružomberskú bránu. Čo nevyšlo Považanom v 10. minúte, podarilo sa im v 21. – útok po pravej strane potiahol Tomáš Zápotoka, ktorý potiahol loptu až do šestnástky, prihral Porázikovi, stojacému v jej strede a skúsený ligový kanonier už nemal problém strelou z prvej k pravej žrdi prekonať ružomberského brankára. O tri minúty neskôr sa domáceho brankára Zajaca pokúšal prekvapiť Maslo, avšak rovnako ako neskôr Bakoš a Kucka neuspel.

V 49. minúte mali domáci Dubničania výhodu priameho kopu. K centru z ľavej strany sa v šestnástke dostal Porázik a strelou k vzdialenejšej žrdi, od ktorej sa lopta odrazila dovnútra brány, skóroval. V 51. minúte mali hostia z Ružomberku šancu skorigovať nepriaznivý vývoj stretnutia. Hodúr v šestnástke obišiel brankára Zajaca, prihral naspäť na Zošáka, ten však z voleja prestrelil dubnickú bránu. O zmenu skóre sa ešte pokúšali obaja bratia Zápotokovci a Kiška, ani jednému z nich sa však už nepodarilo pridať tretí dubnický gól a tak sa zápas skončil výsledkom 2:0.

Autor: Andrej Liška