Slovan Bratislava

Rozhodčí: Olšiak
Diváci: 3.100

MFK Dubnica - Slovan Bratislava 1:3

V Dubnici nad Váhom odohral fantastický zápas Pavol Masaryk. Útočník Slovana streli hetrik a okrem toho sa vyskytol aj v mnohých ďalších nebezpečných akciách. Vďaka tomu, že pre Slovan prakticky vybavil víťazstvo sa ho nebojíme označiť ani ako hráča kola.

Útočník Slovana mal dve príležitosti už v úvode stretnutia, po rohovom kope sa ale nepresadil a krátko nato bola jeho strela na Zajaca zblokovaná. 11. minúta ale znamenal prvý gól v podaní Masaryka. Strelec Belasých sa uvoľnil a z otočky bombou prestrelil Zajaca, ktorý nemal na loptu nárok.

V 19. minúte ale bolo vyrovnané. Po osi Grendel – Seye sa lopta dostala až k T. Zápotokovi, ktorý ju po dlhom šprinte perfektne umiestnil a bolo 1:1. Futbal sa hral v Dubnici v dobrom tempe, no napriek tomu si obe mužstvá dlho nevytvorili žiadnu väčšiu šancu. V náznakoch príležitostí sa vyskytli Seye, Zápotoka a na druhej strane Masaryk či Gaucho, finálna fáza ale hráčom na oboch stranách nevychádzala. Tesne pred prestávkou ešte nebezpečne vystrelil kopacou technikou dobre vyzbrojený Pires, hlavičkou Černák a za Dubnicu napálil loptu Grendel zblízka vysoko nad.

Po polčase sa hra Slovana ešte zlepšila a hostia predvádzali v Dubnici výborný výkon. V 51. minúte sa v príležitosti objavil opäť Masaryk, loptu ale z ideálnej pozície dobre netrafil. To si ale útočník Bratislavčanov vynahradil presne o desať minút neskôr, kedy sa druhému peknému Masarykovmu gólu Zajac opäť len prizeral. 71. minúta priniesla dôležitý moment, pretože Zimen si za nešportové správanie vyslúžil červenú kartu a Slovan tak prakticky už iba kontroloval zápas.

Šesť minút pred koncom stretnutia sa tretí krát a naposledy po Serranovom centri hlavou presadil Masaryk. V nadstavenom čase mohli Belasí víťazstvo ešte prikrášliť, Meszároš ale svoje sólo nedotiahol do konca a hlavičku Černáka Zajac chytil.

Autor: Ladislav Bičár