MFK Dubnica

Rozhodčí: P. Hrčka - D. Hrčka, Kubačka
Diváci: 1.825

MFK Košice - MFK Dubnica 3:1

V zápase dvoch doposiaľ rozdielne prezentujúcich sa celkov sa očakával zaujímavý a vyrovnaný futbal. Košice ale pokračujú v nastúpenom trende a na vlastnom štadióne porazili zatiaľ mizivú Dubnicu.

Prvá gólová príležitosť bola v Čermeli k videniu v 4. minúte, kedy po štandardke Milinkoviča najvyššie vyskočil Cicman, bránu ale netrafil. Košice v úvode zápasu jasne dominovali, ku gólu bol nesmierne blízko o niečo neskôr Novák, ktorý krásne preloboval Zajaca, no lopta sa zastavila na žrdi jeho brány. V šanciach sa ocitli aj hosťujúci hráči. Veľkú príležitosť mali v 12. minúte, kedy Obert v čistej šanci nastrelil Putnockého a z následnej dorážky trafil Ján Zápotoka iba pravú žrď. Už o minútu ale Dubnica skórovala.

Po priamom kope sa dostal k lopte Nosek a hlavou prekonal brankára domácich. Hrdina tohto momentu ale krátko nato vyrovnal. Strieľanie gólov mu totiž zachutilo pravdepodobne až natoľko, že sa trafil aj do vlastnej siete – 1:1. Po živom úvode hra trochu upadla a tak priniesla vzrušenie až 37. minúta, v ktorej Ján Zápotoka sám natrikrát neprekonal Putnockého.

Druhá polovica hry začala slabým futbalom a divákov z driemot vytrhol až Novák v 54. minúte. Kanoniera domácich totiž perfektne našiel Školník, Novák ale koncovku úplne zbabral. Veľkú šancu mal aj Porázik na strane druhej, v 62. minúte ale Putnockého ani on neprekonal. To sa ale podarilo domácemu Novákovi presne o 10. minút neskôr. Najlepší strelec ligy nekompromisnou strelou k žrdi posadil Východniarov na koňa, z ktorého domácich nezhodil napriek tutovke už o minútu neskôr Obert.

Naopak, Košice zvýšili na 3:1 v 78. minúte a dala tak definitívnu poistku k ďalším trom bodom na svojom konte. Tesne pred koncom mohli domáci ešte zvýšiť, Viazanko a ani Novák už ale ďalší gól nepridali a tak majú Košičania na svojom konte prekvapivo plný počet bodov.

Autor: Ladislav Bičár