MFK Dubnica

Rozhodčí: Matúš - Rendko, Likavský
Diváci: 4.105

Tatran Prešov - MFK Dubnica 1:4

Nováčik z Prešova prišiel o svoju domácu neporaziteľnosť, keď pred vlastnými divákmi prekvapujúco podľahol Dubnici 1:4.

Zápas začali lepšie domáci futbalisti Prešova a vypracovali si aj prvú vážnejšiu šancu v zápase. Po úniku Papaja v 12. minúte sa k lopte dostal Šafranko, ale pálil tesne vedľa. O malú chvíľu neskôr strelecký pokus toho istého hráča skončil tesne nad brvnom Zajacovej bránky. V 20. minúte sa osmelili aj hostia z Považia. J. Zápotoka však trafil iba bočnú sieť. O päť minút neskôr vyrobil hrúbku prešovský obranca Ščasný, hosťujúci Kuzma ju ale nepotrestal, stav bol stále 0:0. O dve minúty sa ale Dubničania konečne tešili. Loptu vybojoval Kuzma, ktorý našiel J. Zápotoku na ľavej strane, a ten z uhla prestrelil gólmana Tatrana. J. Zápotoka mohol v 40. minúte pridať aj druhý gól svojho tímu v zápase, proti však bol brankár Talian, ktorý bravúrne vyrazil loptu spod brvna svojej brány. O tri minúty na to sa domáci tešili z vyrovnávajúceho gólu. Prekopovu strelu dorazil k pravej žrdi Kobylík.

V druhom polčase boli aktívnejší hostia z Považia. V 65. minúte zahrávali Dubničania rohový kop. Na center si najvyššie naskočil Jánošík a opäť poslal MFK do vedenia. Po tretí raz musel Talian loviť loptu zo svojej siete v 70. minúte. Po vysunutí T. Zápotoku sa do zakončenia dostal Porázik. Talian jeho prvú strelu ešte vyrazil, no na druhý pokus už bol prikrátky. Prešovčania sa márne pokúšali spraviť niečo s výsledkom. Naopak, Dubničania im tri minúty pred koncom zabili posledný klinec do rakvy, keď striedajúci Zapalač krížnou strelou stanovil stav zápasu na konečných 1:4.

Autor: Andrej Liška