24.10.2009 17:30 CET
3 : 2
(2:2)

DAC Dunajská Streda - MFK Petržalka 3:2

V sobotu sa na Žitnom ostrove odohral zápas 14. kola Corgoň ligy, Dunajská Streda doma privítala Petržalku. Tento zápas sa nakoniec skončil výhrou 3:2 pre Dunajskú Stredu.

Začiatok zápasu vyšiel domácim nad očakávanie. V 3. minúte sa Bognár presadil po prihrávke Helíseka - 1:0. Ďalej v 5. minúte sa po Hassanovom centri opäť presadil Bognár - 2:0. Už v 8. minúte mohol tento odchovanec Dunajskej Stredy streliť hetrik, ale jeho prízemná strela skončila v rukách Jenča. O dve minúty neskôr sa hosťujúci Konečný odvážil o prenik, čo mu vyšlo, ale jeho následná strela nemierila na bránu Novotu. V 19. minúte prišiel gól v podaní hostí, keď útočník Filip Kiss nebezpečne vystrelil a jeho strela napokon skončila v Novotovej sieti - 2:1. O šesť minút neskôr sa domáci hráč Nikolič mohol vyznamenať, keď jeho malá domov takmer skončila v domácej bráne. V závere prvého polčasu sa hosťom podarilo vyrovnať, keď Majtán z protiútoku prekonal Novotu - 2:2.

V úvode druhého polčasu opäť prišli šance pre domáceho útočníka Bognára, ale tentoraz si šance nepremenil. Najskôr po Hassanovom centri trafil len brankára hostí Jenča. Neskôr sa krásne uvoľnil, ale Konečný čistým zákrokom v poslednej chvíli zakročil v šanci Bognára. V 61. minúte sa Hílekovi podarilo pekne uvoľniť, ale jeho strela z uhla nenarobila väčší problém pre Novotu. O päť minút mohol domáci záložník Hassan vyrovnať, ale jeho strela tesne minula ľavý horný kút Jenčovej brány. V 67. minúte sa útočníkovi domácich Bognárovi podarilo streliť hetrik, keď prekonal brankára hostí Jenča - 3:2. V 76. minúte sa Burza mohol presadiť, ale Novota jeho strelu vyrazil na roh. Do konca zápasu si hostia ešte vytvorili menši tlak, ale gólovo sa už nepresadili. Dunajská Streda tak doma porazila Petržalku 3:2 a získala tri cenné body.

Autor: Filip Kubaliak