07.11.2009 17:30 CET
2 : 1
(1:1)

Dukla Banská Bystrica - Tatran Prešov 2:1

V sobotu sa Na Štiavničkách odohral zápas 16. kola Corgoň ligy, Banská Bystrica privítala Prešov. V tomto zápase vyhrali domáci 2:1, ale zápas sa mohol skončiť úplne inak.

Začiatok zápasu jednoznačne patril domácim, keď už v 4. minúte hlavičkoval Hučko do pravej žrde Divišovej brány. Už v 8. minúte sa zrodil gólový moment, keď po rohu Pančíka nádherne hlavičkoval Adámik - 1:0. O tri minúty neskôr domáci Turňa ušiel hosťujúcej obrane, pekne nacentroval, no následnú Hučkovu hlavičku na čiare zastavil hosťujúci obranca Čep. Z ojedinelej šance hostia v 16. minúte vyrovnali, keď Papaj pekne prenikol, nacentroval na Belejíka, a ten sa už do prázdnej brány nemal problém streliť gól - 1:1. Domácich gól zaskočil, no napriek tomu sa naďalej nebáli ísť dopredu. V 24. minúte sa po Pančíkovom centri nepresadil Hučko. O jedenásť minút neskôr sa Kuzma pokúsil o strelu z veľkej vzdialenosti, no jeho strela nenarobila väčšie problémy brankárovi Divišovi. Kvalitný prvý polčas bohatý na šance sa skončil.

V druhom polčase to bol opäť zaujímavý futbal, lepší úvod mali opäť domáci. V 58. minúte prišli dva zaujímavé momenty, najprv Diviša neprekonal Pančík a neskôr aj Ďuriš. Onedlho sa vyznamenal rozhodca Valášek, ktorý robil zaujímavé rozhodnutia. V 64. minúte odpískal penaltu v prospech domácich, keď po Joslovom faule prísne rozhodca nariadil penaltu. Tesne po zapískaní penalty neudržal nervy na uzde domáci Pančík, keď sotil protihráča, a po druhej žltej karte mieril predčasne pod sprchy. Nariadenú penaltu s prehľadom premenil obranca Adámik - 2:1. Hostia boli od týchto chvíľ v prevahe, mali dostatok šancí, ktoré však nepremenili. Do konca zápasu už nevyužili svoju výhodu presilovky o jedného hráča a domáci vyhrali tesne 2:1.

Autor: Filip Kubaliak