27.02.2010 15:30 CET
0 : 0
(0:0)

FC Nitra - Dukla Banská Bystrica 0:0

V sobotu popoludní sa odohral zápas medzi tabuľkovými susedmi a zrodila sa očakávaná bezgólová remíza. Zápas sa odohral na rozmočenom trávniku, ktorý hráčom viackrát sťažoval kombináciu.

Zápas sa odohral na prevlhnutom trávniku, ktorý sťažoval hráčom kombinačnú hru. V úvodných minútach sa mužstvá len oťukávali a až neskôr prichádzali prvé šance. V 26. minúte vyloženú šancu domáci hráč Martin Tóth, ktorý mal možnosť po rohovom kope Mikuša. V 42. minúte bol faulovaný Mikuš po nedovolenom zákroku Poljovku a nasledoval priamy kop spoza šestnástky. Tesne po zahratí sa do šance dostal Šimončič, avšak sa mu nepodarilo skórovať. Stav sa do konca prvého polčasu nezmenil a skončil bez gólov.

V druhom polčase to už bola aktívnejšia hra v podaní oboch tímov. V 56. minúte mal aktívny Mikuš šancu opäť z priameho kopu, hosťujúceho Boroša však neprekonal. O jedenásť minút neskôr sa domáci kapitán Róbert Rák dostal v pokutovom území do šance, v poslednej chvíli však loptu nespracoval ideálne. V 74. minúte prišla prvá väčšia akcia hostí v druhom polčase, po Savičovom centri však Hrošša neprekonal Pančík. O päť minút neskôr sa mohli hostia dostať do vedenia, ale Seye neprekonal pozorného Hrošša. V závere zápasu bol ešte mierny nátlak, ale skóre sa nemenilo. Zápas tak skončil bezgólovou remízou 0:0.

Ivan Galád (tréner Nitry): "Chceli sme vstúpiť do jarnej časti víťazstvom. Hrali sme so silným súperom, ale trúfali sme si. Chýbala nám futbalová ľahkosť. Remíza je síce spravodlivá, ale nie som s ňou spokojný. Som však spokojný s výkonom hráčov. Žiaľ, dnes nám chýbalo viac šťastia."
Jozef Jankech (tréner Banskej Bystrice): "Myslím si, že ako prvý zápas jarnej časti splnil tento duel očakávania. Hralo sa na dosť ťažkom teréne. Bolo to veľmi slušné stretnutie. Ak tak budeme pokračovať, budú aj lepšie výsledky. V druhom polčase sme mali bližšie k víťazstvu, ale bod z Nitry je dobrý."

Autor: Filip Kubaliak