07.11.2009 17:30 CET
1 : 3
(0:2)

FC Nitra - MFK Petržalka 1:3

V sobotu sa Pod Zoborom predstavila dobre hrajúca Nitra, keď hostili Petržalku. Nitra nečakane v tomto zápase prehrala 1:3, aj keď výsledok mohol byť úplne iný.

Začiatok zápasu jednoznačne patril domácim. V 5. minúte Hodúr loptu posunul Valentovi, ktorý však strieľal nepresne. O dve minúty neskôr sa Rák dostal k lopte, nahral na Valentu, ale jeho strelu s námahou vyrážal Kiss. O tri minúty neskôr sa Hodúr pokúsil o strelu z hranice 16-tky, no Kiss si s jeho strelou poradil. V 17. minúte sa prebrali hostia, Guedé nahral na Sedláka, ktorý ľahko prekonal Hrošša - 0:1. O minútu neskôr si vyloženú šancu vypracoval Hodúr, ale zlyhal v koncovke. V 31. minúte sa domáci Glenda pokúsil o strelu z diaľky, no jeho strela nemierila na bránu. O dve minúty neskôr po ľavej strane unikol Guedé, nacentroval na Majtána, ale ten hlavičkoval vysoko nad Hroššovu bránu. Domáci nevedeli premeniť mnoho vyložených šancí, čo potrestali hostia druhým gólom, keď priamy kop Pavla Ďuricu skončil v sieti - 0:2. Do konca polčasu sa už nič vážne neudialo.

V druhom polčase sa domáci stále nevedeli presadiť, aj keď mali mnoho šancí. V 51. minúte sa Kóňa preštrikoval cez hráčov hostí, ale jeho koncovka nebola presná. O tri minúty neskôr sa Rák taktiež nepresadil. Domáci konečne znížili, keď v 57. minúte sa presadil Štetina 1:2. O desať minút neskôr sa domáci Kolár pokúsil o strelu približne z 25 metrov, jeho strelu Kiss vyrazil, a následná dorážka Ráka netrafila bránu. V 80. minúte sa hosťom podarilo zvýšiť si svoje vedenie, keď Hrošša prekonal Hodek - 1:3. Hostia sa po tomto rozhodujúcom góle stiahli na svoju polovicu a domácim už nedovolili vypracovať si vážnejšiu akciu. Petržalka tak Pod Zoborom nečakane vyhrala 1:3.

Autor: Filip Kubaliak