13.03.2010 17:30 CET
2 : 0
(0:0)

FK Senica - MFK Petržalka 2:0

V sobotu o 17:30 na domácej pôde Senica privítala Petržalku. Zápas lepšie vyšiel domácim, keď sa im podarilo zvíťaziť 2:0. Obidva góly Senice zaznamenal Victor Abdou Samb. Domáci tak po prvýkrát v sezóne vyhrali na domácej pôde väčším ako jednogólovým rozdielom.

Zápas sa odohral na nepriaznivom teréne, obom klubom sa len ťažko kombinovalo. V prvej časti hry sa k terénu lepšie prispôsobili hostia. V úvode prvého polčasu mal prvé dve šance hosťujúci Pavol Ďurica, ale jeho obidva pokusy kryl brankár Senice Kamesch. Najnebezpečnejším hráčom Záhorákov bol Onome Sodje, ktorý v prvom polčase viackrát ohrozil bránu Daniela Kissa. Neskôr sa hra odohrávala prevažne v strede poľa, avšak v závere prvého polčasu oba tímy viackrát pohrozili. V 37. minúte sa do šance dostal Fieber, ale jeho strelu Kamesch vyrazil na rohový kop. V záverečných sekundách mohli domáci skórovať, najskôr Samb pekne nahral na Sodjeho, ale ten neprekonal Kissa. Neskôr skúšal šťastie Vrťo, ale jeho pokus nemieril na bránu hosťujúceho gólmana Daniela Kissa. Po prvom polčase tak tímy do šatní odchádzali za bezgólového stavu.

V druhom polčase mali prevahu prevažne domáci. V 52. minúte po Čápovej delovke mal hosťujúci brankár so strelou mierne problémy, ale loptu napokon vyrazil na roh. O deväť minút neskôr pohrozili hostia, ale Čikošov pokus mieril mimo bránu Kamescha. Domácim sa v 66. minúte podarilo otvoriť skóre, keď Kissa prekonal Samb - 1:0. Po tomto góle sa začalo brániť, vytvorilo sa minimum šancí. V 78. minúte boli hostia v oslabení, keďže bol vtedy vylúčený obranca hostí Andrej Burza. V 81. minúte prišla druhá gólová radosť v podaní domácich, keď po prihrávke Beláka šiel na obranu hostí Samb, ktorý sa nakoniec preštrikoval cez obranu hostí a druhýkrát v zápase skóroval - 2:0. Do konca zápasu sa už nič vážne neudialo a zápas skončil 2:0 v prospech domácich.

Autor: Filip Kubaliak