17.10.2009 17:30 CET
0 : 5
(0:4)

MFK Košice - Dukla Banská Bystrica 0:5

V sobotu o 17:30 sa odohral zápas medzi domácimi MFK Košice proti hosťom spod Urpína. V tomto zápase dominovali hostia a vyhrali vysoko 0:5.

Začiatok zápasu bol pomerne vyrovnaný. V 3. minúte si hosťujúci Hučko vypracoval šancu, ale netrafil bránu domácich. O minútu neskôr Milinkovič z priameho kopu trafil len stred brány Boroša. V 7. minúte sa Vaščák dostal do šance, chcel si obhodiť hosťujúceho obrancu Turňu, ten zahral rukou, ale pokutový kop sa nepískal. Po tejto spornej situácií sa hostia dostali do protiútoku, Gajdoš prekonal bezmocného brankára domácich Štefanoviča - 0:1. O minútu neskôr prišiel opäť protiútok hostí, tentoraz Kuzma zvýšil vedenie hostí - 0:2. V 16. minúte sa opäť zrodila šanca hostí, Pančík nacentroval na Seyeho a ten prekonal domáceho brankára Štefanoviča - 0:3. O štyri minúty neskôr sa Kuzma opäť dostal do šance, ale tentoraz Štefanovič dobre vybehol a zmaril Kuzmovu šancu. V 25. minúte sa po rohovom kope Pančíka presadil Gajdoš - 0:4. Do konca polčasu ešte zatlačili hostia, ale gólovo sa už nepresadili.

V druhom polčase opäť lepšie začali hostia, domácich dostávali pod tlak. Do takmer prvej šance domácich sa v 47. minúte dostal kanonier Novák, ale Boroš jeho tvrdú strelu nádherne vyrazil. O tri minúty neskôr sa Kuzmu dostal do šance, ale nedokázal prekonať Štefanoviča. V 69. minúte strelila Banská Bystrica svoj piaty gól do siete Košičanov, keď Gajdoš opäť prekonal brankára domácich Štefanoviča, Gajdoš tak zaznamenal hetrik. Domáci sa ešte snažili streliť aspoň čestný gól, čo sa im nepodarilo, v 84. minúte Škutka napálil brvno, a Hovančík z päťky prekopol prázdnu bránu Boroša. Do konca zápasu sa už nič vážne neudialo. Banská Bystrica tak potvrdila dobrú formu a vyhrala vysoko 0:5 v Košiciach.

Autor: Filip Kubaliak