27.09.2009 19:30 CET
1 : 2
(1:1)

MFK Petržalka - FK Senica 1:2

V nedeľu o 19:30 sa na Mestkom štadione v Senci odohral duel medzi Petržalkou proti hosťom zo Senice. Zápas bol pomerne vyrovnaný, ale Senica dokázala lepšie premeniť svoje šance a vyhrala 1:2.

Zápas sa začal na obidvoch stranách opatrne. Ako prvý sa do vedenia dostali hostia, keď v 15. minúte obranca domácich Roman Konečný fauloval Števka v pokutovom území, za čo bola nariadená penalta. K pokutovému kopu sa postavil Velický a k pravej žrdi nedal Jenčovi šancu - 0:1. Domáci sa po tomto gole prebudili. Po únikoch Čikoša a Tomčáka mohli domáci vyrovnať, ale svoje šance nepremenili. Domáci sa v 21. minúte dočkali vyrovnania, keď hosťujúca obrana zaváhala, čo využil Hodek, a strelou pod brvno nedal Kameschovi žiadnu šancu - 1:1. Po tomto gole sa obe mužtvá skôr zamerali na defenzívu.V 37. minúte sa po Hílekovej prihrávke dostal do šance Tomčák, ale Kameschovu bránu netrafil. Do konca polčasu sa už nič zaujímavé neudialo.

V druhom polčase sa obe mužstvá snažili ovládnuť hru, začali si vypracovávať šance. V 56. minúte sa Faldyna dostal do šance, ale Jenčo jeho strelu bez problémov chytil. O dvadsať minút neskôr mohli domáci streliť gol, ale Majtán neprestrelil Kamescha. O tri minúty neskôr sa hostia dostali do vedenia, keď Belák vystrelil, a jeho stečovaná strela nedala šancu Jenčovi - 1:2. Do konca zápasu mali ešte domáci prevahu, ale svoje šance nedokázali premeniť. Hostia tak po nevyužitých šanciach domácich vyhrali 1:2 a v sezone už tretíkrát vyhrali na ihrisku súpera.

Autor: Filip Kubaliak