06.03.2010 15:30 CET
2 : 2
(0:1)

MFK Petržalka - MFK Ružomberok 2:2

Ďalší súboj dvoch tabuľkových susedov medzi Petržalkou a Ružomberkom sa skončil remízou 2:2. Zápas bol dramatický, zverenci Františka Straku dvakrát vyhrávali, v závere zápasu však mohli byť radi, že získali aspoň bod, keď ich v 88. minúte zachránil hosťujúci brankár Hrdlička, ktorý chytil penaltu Híleka.

Úvod zápasu vyšiel oveľa lepšie domácim, pretože si vypracovali niekoľko šancí. V 12. minúte sa do šance dostal Szarka, ale Hrdlička jeho pokus zneškodnil. O šesť minút neskôr sa hostia ujali vedenia, keď po spolupráci Ďubek - Zošák skóroval prvý menovaný a otvoril skóre zápasu - 0:1. Tesne po polhodine hry hosťujúci Zošák prenikol cez obranu domácich, ale už nedokázal presne zakončiť. Tesne pred koncom prvého polčasu sa do šance dostal po centri aktívneho Zošáka hosťujúci Godeken, ale ten poslal loptu vysoko nad bránu.

V druhom polčase sa domácim okamžite podarilo vyrovnať, keď v 47. minúte prekonal z otočky domáci Fieber brankára Ružomberku Hrdličku - 1:1. O štyri minúty neskôr hostia dvakrát pohrozili, ale nedokázali skórovať. O minútu neskôr sa hosťom napokon podarilo skórovať, keď obranca hostí Gallo prekonal D. Kissa - 1:2. V 60. minúte domáci opäť dokázali vyrovnať, tentokrát sa presadil Šedivý - 2:2. V závere zápasu rozhodca Sedlák odpískal pokutový kop v prospech Petržalky, ale penaltu v podaní domáceho Híleka "vychytal" brankár hostí Hrdlička.

Peter Fieber st. (tréner Petržalky): "Toto stretnutie sa nevyvíjalo podľa našich predstáv, pretože sme v ňom dvakrát prehrávali a dvakrát sme dokázali vyrovnať. Pri prvom góle obrana urobila veľkú chybu, ktorá by sa v takomto zápase nemala stávať. Prehrávali sme 0:1, po zmene strán sme dokázali vyrovnať, no vzápätí sme opäť prehrávali. Po vyrovnaní sme navyše mali výhodu pokutového kopu v závere stretnutia, ktorú sme však nevyužili. Mrzí ma, že sa nám tento zápas nepodarilo dotiahnuť do víťazného konca, pretože naši mladí hráči by si to zaslúžili. Za výkon v stretnutí im však nemôžem nič vyčítať, aj keď sme stratili dva body."

František Straka (tréner Ružomberka): "Myslím si, že diváci v tomto stretnutí videli veľmi bojovný a zaujímavý futbal. Bolo to stretnutie, ktoré muselo zaujať. My sme v ňom mali pomerne veľkú prevahu, mohli sme aj vyhrať, no v závere nás musel podržal brankár Hrdlička, ktorý chytil pokutový kop. Boli sme lepším a agresívnejším mužstvom, diktovali sme tempo, no v závere sme sa dopustili niekoľkých taktických chýb, ktoré sa nám mohli vypomstiť. V mužstve máme viacero mladých hráčov, ktorí doteraz ligu nehrávali. Ja si však myslím, že pôjdu svojim výkonom od zápasu k zápasu vyššie a som rád, že sme získali aspoň bod. Z tohto pohľadu som so stretnutím veľmi spokojný."

Autor: Filip Kubaliak