05.12.2009 15:30 CET
2 : 1
(0:1)

MFK Petržalka - Spartak Trnava 2:1

Petržalka v sobotu Na Pasienkoch získala dôležité tri body, keď skvelým obratom vyhrala tesne 2:1. Zápas bol pomerne vyrovnaný, ale Petržalka lepšie premenila svoje šance.

Začiatok zápasu mali v rukách hostia. V 4. minúte pokus hosťujúceho Neta z priameho kopu skončil tesne vedľa brány Kissa. O dve minúty neskôr hosťujúci kanonier Kone pekne nahral Hruškovi do pokutového územia, ten sa pekne zbavil domácich obrancov a prekonal bezmocného Kissa - 0:1. V 17. minúte sa Burza pokúsil o prienik, ale Kotula ho perfektným zákrokom čisto zastavil tesne pred pokutovým územím. O osem minút neskôr hosťujúci Kone šiel sám na bránu skúseného gólmana Kissa, ale Šedivý ho včas čisto zastavil. V 38. minúte sa domáci Fodrek pokúsil o strelu z diaľky, ale jeho strela tesne minula prvú žrď hosťujúcej brány. O päť minút neskôr sa vyznamenal hosťujúci Doležaj, ktorý z 15 m narobil problémy brankárovi domácich. Do konca polčasu si už Spartak udržal náskok.

V druhom polčase to bol opäť zo začčiatku bojovný futbal. V 53. minúte Hruška strieľal s približne 20 metrov, ale jeho strela skončila v náručí Kissa. O jedenásť minút neskôr si domáci vytvorili peknú kombinačnú akciu, keď Hílek pekne nahral na Fodreka, ten nacentroval na Majtána, ale ten netrafil loptu ideálne. V 70. minúte šiel hosťujúci Neto sám na bránu Kissa, no skúseného brankára neprekonal. V 85. minúte sa domácim podarilo vyrovnať, keď po peknom centri Majtána skóroval striedajúci Hodek - 1:1. Domáci sa o dve minúty neskôr prekvapujúco dostali do vedenia, keď po premenej penalte Fodreka sa Petržalka mohla radovať z víťazstva 2:1 nad svojim rivalom.

Autor: Filip Kubaliak