19.09.2009 19:30 CET
2 : 0
(1:0)

MFK Ružomberok - MFK Petržalka 2:0

V sobotu o 19:30 sa na štadióne Pod Čebraťom odohral zápas medzi Ružomberkom proti Petržalke. Domáci potvrdili úlohu favorita, aj keď boli na poslednej priečke, a zaslúžene vyhrali 2:0.

Zápas lepšie začal domáci klub, keď už v 6.minúte vystrelil Božok, ale jeho strela mierila vedľa brány Jenča. Hneď po tomto útoku domácich šiel hosťujúci Fodrek sám na bránku, ale domáceho brankára Penksu trestuhodne neprekonal. Zaujímavosťou je, že hosťujúci útočník Fodrek sa pri zákroku Penksu zranil, Fodreka musel vystriedať Fieber. V 16. minúte sa záložník hostí Sedlák dostal k strele, ale Penksa bol pozorný. Hostia sa po tejto akcii stiahli na svoju polovicu, domáci Ružomberok sa nevedel presadiť cez hráčov Petržalky. Ružomberok mal v 27. minúte opäť vyloženú šancu, ale Lačný sa v päťke nepresadil. V 39. minúte sa domáci dočkali gólu, keď sa aktívny Božok dostal k lopte, nahral Lačnému a ten umiestnenou strelou nedal Jenčovi šancu - 1:0. Hostia ešte v 43. minúte mohli vyrovnať, ale Hodek neprekonal Penksu. Do konca polčasu sa už nič vážne neudialo. Hostia sa v druhom polčase viac vytiahli vyššie, začali si vypracovávať šance.

V 49. minúte sa striedajúci Fieber dostal do šance, ale mieril tesne vedľa. O dve minúty neskôr sa Hílek preštrikoval cez obranu domácich, ale v koncovke zlyhal. Domáci Ružomberok mohol už v 56. minúte zvýšiť na 2:0, ale Zošák zblízka trafil len Jenča. O tri minúty neskôr strelil Sivčevič gól, ale nebol uznaný, z dôvodu postavenia mimo hry. V 73. minúte sa domáci mohli radovať z gólu, ale na Ďubekov center nedotiahol Lačný. O jedenásť minút neskôr sa opäť črtala šanca domácich, ale mimoriadne aktívny Ďubek netrafil bránu Jenča. V 89. minúte sa domáci dočkali zaslúženého gólu, keď Ján Maslo hlavou nedal šancu hosťujúcemu brankárovi Jenčovi - 2:0. Ružomberok sa po tomto zápase radoval zo zaslúženej výhry, v tejto sezóne zaťiaľ vyhral len dvakrát.

Autor: Filip Kubaliak / futbalportal.sk