14.03.2010 14:30 CET
3 : 1
(1:1)

MŠK Žilina - Dukla Banská Bystrica 3:1

V dohrávke 22. kola Corgoň ligy sa odohral šláger medzi Žilinou a hosťami z Banskej Bystrice. Zápas aj napriek trápeniu lepšie vyšiel domácim, ktorý zdolali zverencov Jozefa Jankecha 3:1.

Prvá vážnejšia šanca prišla v 9. minúte, keď Lietava dostal kolmú prihrávku, ale v poslednej chvíli ho zastavil Boroš. O tri minúty neskôr sa hostia radovali z gólu, keď v pokutovom území fauloval obranca domácich Angelovič a následný pokutový kop premenil Poljovka - 0:1. V 18. minúte z diaľky nebezpečne vystrelil domáci Pečalka, brankár Dukly Boroš loptu vyrazil na roh. Po následnom rohovom kope sa domácim podarilo vyrovnat, keď najskôr hlavičkoval do žrde Pečalka, onedlho však presne dorážal Oravec - 1:1. V 25. minúte nebezpečne centroval hosťujúci Pančík, neskôr zakončoval Adámik, ale Dúbravka si s jeho strelou poradil. O niekoľko sekúnd neskôr sa pokúsil o šťastie Jež, ale jeho pokus mieril nad. V 39. minúte vystrelil hosťujúci Adámik, ale aj jeho pokus nemieril medzi tri žrde. O dve minúty neskôr sa hostia dostali do veľkej šance, keď po peknej nahrávke Seyeho bol v tutovke Ďuriš, ale nastrelil len brankára. O malú chvíľu neskôr sa do brejku dostali domáci, ale následný gól Oravca neplatil z dôvodu, že spomínaný hráč si pomohol faulom.

V druhom polčase sa tiež obe mužstvá snažili kombinovať. Hostia boli z úvodu aktívny, vypracovali si niekoľko šancí, ale nedokázali ich premeniť. V 62. minúte mohli domáci otočiť stav na svoj prospech, ale viacerí hráči nedokázali pretlačiť loptu za chrbát Boroša. O tri minúty neskôr mohli hostia skórovať, ale Hučkov nebezpečný pokus vytlačil Dúbravka skvelým zákrokom na roh. V 75. minúte sa po rohovom kope hostí dostal do veľkej šance Seye, ale jeho delovka mierila tesne vedľa. O šesť minút neskôr sa domáci dostali do vedenia, keď kombináciu domácich hráčov presne zakončil Oravec. V 84. minúte sa šošonom podarilo ešte zvýšiť, Boroša peknou strelou k tyči prekonal Majtán - 3:1. Do konca zápasu sa ešte hostia snažili znížiť stav, čo sa im nakoniec nepodarilo a zo Žiliny odchádzajú bez bodu.

Autor: Filip Kubaliak