28.11.2009 17:30 CET
2 : 0
(1:0)

MŠK Žilina - MFK Petržalka 2:0

Žilina v sobotu potvrdila úlohu favorita a trápiacu sa Petržalku porazili 2:0. "Šošoni" mali v zápase prevahu, čo naznačil aj výsledok. Žilina tak prezimuje na prvej priečke.

V úvode to bola vyrovnaná hra z oboch strán. Nebezpečné brejky hostí končili v spoľahlivej obrane Žiliny. V 21. minúte sa po Kobylíkovom centri presadil stopér Šourek - 1:0. O šesť minút neskôr mohli domáci zvýšiť svoje vedenie, ale Oravcovu strelu vyrazil Jenčo. V 29. minúte sa stala kuriózna situácia, po napadnutí Angeloviča Tomčákom sa druhý menovaný hráč predčasne porúčal pod sprchy. Oslabení hostia sa aj napriek vylúčeniu snažili hrať smerom dopredu. V 40. minúte Oravec z diaľky "vyprášil" rukavice hosťujúceho brankára Jenča. DO konca polčasu sa už nič vážne neudialo.

V úvode druhého polčasu to bola opäť vyrovnaná hra. V 53. minúte Pečalka pekne nahral na Oravca, bývalý kanonier Petržalky Oravec však trafil len bočnú sieť. O šesť minút neskôr pohrozili hostia, po dobre zahratom rohovom kope sa takmer presadil Hodek. V 64. minúte sa hosťujúci Majtán pokúsil prekvapiť brankára Dúbravku, ale v koncovke neuspel. V 67. minúte zahrával Patrik Mráz priamy kop, jeho strela bola mierne tečovaná múrom hostí, ale Jenčo si dal pozor. Hostia chceli vyrovnať, viackrát pohrozili brejkami, v ktorých však neuspeli. V 77. minúte sa Oravec snažil prelobovať hosťujúceho brankára Jenča, ale skórovať sa mu nepodarilo. O to isté sa o dve minúty neskôr pokúšal Lietava, ktorému oblúčik vyšiel a prekonal bezmocného Jenča - 2:0. Hostia sa snažili o strelenie čestného gólu, ale ani to sa im však nepodarilo. Žilina tak vyhrala nad Petržalkou 2:0 a zverenci Pavla Hapala budú zimovať na prvej priečke.

Autor: Filip Kubaliak