20.03.2010 15:30 CET
2 : 0
(0:0)

Spartak Trnava - Dukla Banská Bystrica 2:0

V sobotu Trnava na domácom prostredí privítala tretiu Banskú Bystricu. Zápas vyšiel v prospech Trnavy, keď zverencov Jozefa Jankecha porazili zaslúžene 2:0.

V úvode zápasu si domáci vytvorili tlak. Už v prvej minúte domáci Juhász pekne nahral na Koneho, ktorý však strelou po zemi neprekonal Boroša. V 17. minúte mohol opäť skórovať Kone, ale strela trnavského kanoniera skončila na pravej žrdi Borošovej bránky. Onedlho sa do šance opäť dostak aktívny Kone, síce strelil gól, ale jeho presný zásah neplatil z dôvodu postavenia mimo hry.

V druhom polčase mali domáci opäť tlak. Ten sa im vyplatil v 47. minúte, keď po faule na Nascimenta nasledoval pokutový kop a ten následne premenil Doležaj - 1:0. O deväť minút neskôr si domáci vypracovali peknú akciu, keď po centri Hanzela len tesne minul bránu Bernardini. O necelú minútu neskôr mohli hostia z ojedinelej šance vyrovnať, ale Ďuriš nastrelil len Doležaja. V 77. minúte sa domácim podarilo zvýšiť, keď chybu hostí využil Bernáth, ktorý nahral na aktívneho Koneho a ten si v protiútoku poradil a prekonal bezmocného Boroša - 2:0. Trnava tak po skvelom výkone porazila Banskú Bystricu a naďalej bojuje o pohárové priečky.

Autor: Filip Kubaliak