29.08.2009 19:30 CET
2 : 0
(1:0)

Spartak Trnava - MFK Petržalka 2:0

Trnava včera na štadione Antona Malatinského potvrdila úlohu favorita, ked porazila Petržalku 2:0. Domáci tím mal po celý čas jasnú prevahu, čo sa odzrkadlilo aj na výsledku.

V prvých minútach zápasu hrali oba tímy len na polovici ihriska. Vážnejšia šanca prišla len v 18. minúte, ked Jakubička po prieniku neprekonal brankára Jenča. O tri minúty neskôr zahrával brazílčan Neto priamy kop, jeho strela opečiatkovala brvno hosťujúcej brány. V 28. minúte si vypracovala Petržalka peknú šancu, ale Maroši svoju šancu nedokázal premeniť. O dve minúty neskôr sa domáci tím dostal do vedenia, Bernáth po peknej kolmici Neta prekonal Jenča - 1:0. Hostia mohli okamžite odpovedať, ale Tomčák nepremenil šancu. V 41. minúte sa do šance dostal Neto, ale ani ten neprekonal Jenča. Hned v druhom polčase mohla vyrovnať Petržalka, ale Doležaj vykopol loptu na bránkovej čiare. O pár minút neskôr sa opäť dostal do šance Neto, ale opäť neprestrelil hosťujúceho brankára Jenča. V 64. minúte zahodil hosťujúci tím vyloženú šancu, Hílek sa v protiútoku nedokázal presadiť. V 71. minúte mal veľkú šancu Guedé, ale ani on nedokázal streliť prvý gol Petržalky. V 81. minúte sa opäť vyznamenal brankár hostí Jenčo, ked si poradil z priamym kopom Doležaja. O päť minút neskôr mohli zvýšiť domáci, ale Ďuriš napálil len brvno hosťujúcej brány. Trnava sa dočkala druhého golu, Neto sa konečne presadil, ked z priameho kopu prekonal dobre chytajúceho Jenča - 2:0.

Karol Pecze (tréner Trnavy): "Vstúpili sme do stretnutia s jasným zámerom - chceli sme vyhrať. Vedeli sme, že Petržalka nebude ľahký súper, čo potvrdili v zápasoch so Slovanom, Žilinou a Dunajskou Stredou. Neto predviedol v tomto dueli prekrásne momenty, bolo otázkou času, kedy zvýšime naše vedenie. Náš gólman Rybánsky preukázal vynikajúcu formu. Tento zápas sa musel divákom páčiť, bol veľmi zaujímavý."

Emil Stranianek (tréner Petržalky): "Do zápasu sme vstúpili zle, robili sme veľmi veľa zbytočných chýb, boli sme často pod tlakom. V druhom polčase sme sa zlepšili, spresnili sme hru a začali sme kombinovať. Bez gólu ale nemôžeme vyhrať. Musím pochváliť nášho brankára Jenča, ktorý nás viackrát podržal."

Autor: Filip Kubaliak / futbalportal.sk