28.08.2010 19:30 CET
2 : 1
(2:0)

MFK Dubnica - DAC Dunajská Streda 2:1

V dueli medzi MFK Dubnica a DAC Dunajská Streda videli diváci dramatický zápas. Tri body napokon ostali doma, zápas bol ukončený za stavu 2:1.

Domáci začali aktívne, v prvých minútach si vypracovali mierne šance, ohroziť súperovu bránu sa pokúšal Porázik aj Ižvolt. Po akcii Gorelku s Bruškom druhý menovaný v dobrej šanci netrafil bránu. Hostia sa snažili ohroziť domácu svätyňu len nakopávanými loptami, ktoré k ničomu neviedli. Prvú strelu medzi žrde vyslal Helísek, jeho pokus však nebol presný. V 15. minúte Gašparík šikovne obstrelil brániaceho hráča a Bajza musel vytiahnuť prvý zákrok. Hostia hru postupne vyrovnávali, avšak gól prišiel na domácej strane. Po Grabežovej hlavičke a dobrom zákroku Kissa sa dostal k lopte Gorelka a otvoril skóre. Onedlho sa presadzoval Porázik, Kiss sa iba prizeral nepresnej strele. Ďalší priebeh sa niesol v znamení faulov a nervozity, čo vyústilo aj k červenej karte, ktorú dostal Dubničan Klabník, keď zastavil prenikajúceho Gašparíka. Následný priamy kop takmer priniesol vyrovnanie, loptu zastavila žrď. O päť minút nariadil rozhodca po faule na Gorelku pokutový kop a ten premenil Ižvolt s prehľadom - 2:0. Tesne pred prestávkou skúšal znížiť Filo, ale Bajza chytal.

Hneď na začiatku druhého dejstva musel hasiť požiar indisponovaný Bajza. Príležitosť mal aj Gorelka, spolupráca s Porázikom ale gól nepriniesla. Hostia začali vystrkovať rožky viac, šance sa množili a v 53. minúte už prišiel očakávaný kontaktný gól. Prízemnou strelou znížil Hílek. V ďalších minutách sa opäť ukazovali hráči zo Žitného ostrova, ale najmä kapitán Porázik bojoval aj za dvoch. Šance sa striedali na oboch stranách, v hre bolo však veľa nepresností, nervozity a striel nad bránu. Aktívny bol na domácej strane Bruško, u hostí Gašparík, ale zápas sa blížil ku koncu a stav bol stále jednogólový pre Dubnicu. Tlak DAC sa neustále zvyšoval, zverencov trénera Gergelyho zachránilo brvno aj žrď a teda s veľkou dávkou šťastia tento zápas dokázali ubrániť a vybojovať dôležité víťazstvo.

Autor: Ľubomír Hudačko