01.10.2010 17:00 CET
1 : 0
(0:0)

MFK Dubnica - Dukla Banská Bystrica 1:0

Predohrávka 11. kola Corgoň ligy bola svižná, miestami nesmelá Dubnica nakoniec porazila nedôslednú Banskú Bystricu 1:0.

Duel začal opatrne, prvá strela na bránu prišla vo 4. minúte, Vavrík strieľal do stredu brány. Onedlho to z diaľky skúšal Gorelka a neskôr jeho hlavičku už Boroš musel riešiť. V 12. minúte bolo rušno pred domácou bránou; Vajda sa dokázal presadiť centrom, hlavička Hlinku šla tesne nad. Hostia boli aktívnejší, šťastie skúšal aj Gajdoš, bránu však netrafil. Vďaka nedôslednosti v obrane Dubnice sa vojaci dostávali do šancí, jednu po hlavičke Seyeho zlikvidoval Bajza a dobrým vybehnutím zneškodnil šancu aj Gajdošovi.

V 26. minúte prišla krásna strela od Hlinku, napáli to do brvna. Množila sa najmä nedôslednosť oboch tímov. V závere polčasu mal výbornú šancu Buško, hlavičkoval zblízka, ale Boroš loptu vyrazil. Z priameho kopu netrafil ani Adámik, prvé dejstvo skončilo bez gólov.

Štyridsaťpäťminútovka číslo dva začala strelou Gorelku, Boroš vyrazil. Hučko v 52. minúte strieľal prudko, ale nepresne. O minútu sa diali veci v domácej šestnástke; rozhodca neodpískal evidentnú ruku, následne neplatil pre ofsajd Seyeho gól. Ojedinelá šanca prišla v 58. minúte, Porázikovi sa však nechcelo vystreliť. Kapitán domácich sa konečne osmelil po hodine hry, padáčikom však Boroša neprekonal, ten sa vyznamenal skvelým zákrokom a svoj tím podržal. 71. minúta priniesla sľubnú gólovú šancu pre Gajdoša, ale nevystrelil razantne. Príležitosť mala Dubnica štvrťhodinu pred koncom; Grabežova krížna strela šla tesne mimo.

V 81. minúte sa však ten istý hráč už dočkal. Po Bajzovom výkope predlžoval Gorelka a Grabež špičkou kopačky prekonal brankára - 1:0. Onedlho vedenie svojho tímu udržal Bajza, vyškriabal Uškovičovu strelu a následne to krížne skúšal Pich. Práve Pich spálil tri minúty pred koncom neskutočnú šancu; z metra pred brankárom v páde namieril len do brvna. V nadstavenom čase peknou strelou nevyrovnal ani Pančík a tak sa duel skončil tesným víťazstvom domácich, hostia svojou hrou sklamali.

Autor: Ľubomír Hudačko