30.10.2010 15:30 CET
0 : 1
(0:0)

MFK Dubnica - FK Senica 0:1

V sobotu o 15:30 Dubnica na domácej pôde privítala Senicu. V zápase sa zrodila výhra Záhorákov, ktorý na Považí vyhrali 1:0. Zverenci Stanislava Grigu sa takpovediac znovu vrátili na víťaznú vlnu.

Už v 5. minúte zahrával domáci Bruško priamy kop, ale Nosekov pekný teč Bolek zázračne vyrazil. Domáci mali v úvode viac z hry, ale chýbalo presnejšie zakončenie. Podobne boli na tom aj hostia: najskôr neúspešne zakončoval Szegedi a neskôr Kóňa. V 39. minúte sa hosťujúci Szegedi pri zakončení zrazil s brankárom Dubnice, Pavlom Bajzom, ktorý však po ošetrení pokračoval v hre. V 40. minúte hlavičkoval domáci Grabež, ale gól z toho nepadol. Tesne pred koncom prvej časti hry Bajzu tvrdou strelou pohrozil Szegedi, na opačnej strane ešte strieľal Šulek, ale "góly do šatne z toho nepadli".

V druhom polčase jasne dominovali hostia, naopak domáci sa nevedeli prebrať po prestávke. Naviac v 59. minúte sa Senica dostala do vedenia: Smetana po peknej akcii hlavou prekonal Bajzu - 0:1. Onedlho z protiútoku mohol Gorelka vyrovnať, ale neúspešne. Neskôr domáci Vavrík pekne našiel voľného Grabeža, srbský hráč si však loptu dobre nespracoval. V závere stretnutia bol pred bránou hostí veľký nával, avšak snaha domácich o aspoň remízu bola neocenená. Senica tak vyhrala v Dubnici 1:0.

Autor: Filip Kubaliak