18.09.2010 19:30 CET
2 : 5
(0:2)

MFK Dubnica - MŠK Žilina 2:5

V sobotu o 19:30 Dubnica privítala Žilinu. V zápase sa zrodila očakávaná výhra hostí, ktorý v "hokejovom skóre" 2:5 s prehľadom zvíťazili. MŠK tak potvrdilo svoju dobrú formu a znovu sa dostalo do čela tabuľky.

Spočiatku mali miernu prevahu domáci, ale veľa akcií si nevypracovali. Po štvrťhodine hry sa vyznamenal dobrým zákrokom brankár domácich Pavol Bajza, keď chytil strelu Majtána. V 19. minúte po domácej dobrej kombinácií Vavríka s Porázikom druhý menovaný vystrelil, ale bez účinku. O sedem minút neskôr domáci stopér Nosek fauloval Majtána a nasledoval priamy kop, ktorý následne premenil Jež - 0:1. V 36. minúte mali domáci po rohovom kope veľkú šancu, ale Nosek nebol pred Dúbravkom úspešný. O päť minút neskôr Jež pekne nahral na Majtána, ktorý následne prekonal Bajzu - 0:2. Domáci fanúšici tak určite neboli s výkonmi svojich hráčov po prvom polčase spokojní.

V druhom polčase začali domáci nad očakávanie keď v úvode znížil Grabež - 1:2. Kontaktný gól v sieti Žiliny však domácim viac uškodil, ako by mal pomôcť. V 57. minúte hostia zvýšili svoje vedenie, keď sa strelecky presadil Vittor - 1:3. O šesť minút neskôr Žilina už takpovediac rozhodla o víťazovi stretnutia, keď skóroval Oravec - 1:4. Neprešlo chvíľa a už bolo znovu zvýšené, tentokrát prekonal Bajzu útočník Majtán - 1:5. O dve minúty neskôr obrana hostí nedovolene bránila v pokutovom území a nasledoval pokutový kop v prospech hostí, ktorý následne premenil Bruško - 2:5. Neskôr brankár domácich Bajza podržal svoj tím, keď najskôr chytil strelu Majtána, neskôr delovku striedajúceho Gergela. V závere sa prezentoval striedajúci útočník MŠK Ceesay, ktorý ale vystrelil nad. Žilina tak na Považí s prehľadom zvíťazila 5:2.

Autor: Filip Kubaliak