11.09.2010 17:30 CET
1 : 0
(0:0)

Košice pred prázdnymi tribúnami porazili Dubnicu a získali prvé víťazstvo

V sobotu o 17:30 Košice privítali Dubnicu. V tomto zápase sa domácim Košičanom podarilo vybojovať prvé ligové víťazstvo, keď porazili Považanov najtesnejším rozdielom 1:0.

Spočiatku to bola pred prázdnymi tribúnami typická rozohrávka. V úvodnej desaťminútovke zaujala len strela hosťujúceho Augustíniho a domáceho Jurča. Hostia postupne prebrali iniciatívu a začali domácich dostávať pod tlak. V 21. minúte pohrozil strelou Porázik, ale Tofiloski bol pozorný. O štyri minúty neskôr Šulek hlavičkoval nad bránu. Neskôr mali prevahu domáci. V 28. minúte Jurčo nevyužil chybu hostí, keď obišiel aj brankára, ale šokujúco netrafil opustenú svätyňu Bajzu. V 39. minúte Milinković zahodil vyloženú šancu, keď osamotený pred Bajzom trestuhodne zlyhal. V závere prvej časti ešte ten istý srbský záložník ohrozil strelou Bajzu, ale gól nestrelil. Prvý polčas bol pred prázdnymi tribúnami na Čermeli bezgólový.

V druhom polčase spočiatku viac vynikali hostia. V 50. minúte hosťujúci Gorelka po dobrej akcii hlavičkoval nad. Po polhodine hry však na ihrisku dominovali domáci. Najskôr Jurčovu hlavičku Bajza na bránkovej čiare skvele vyrazil na roh. Z následného rohu Škutka hlavičkoval do žrde. V 75. minúte domáci Jurčo otvoril skóre, keď po Viazankovom centri síce ideálne nevystrelil, ale stačilo to na rozhodujúci gól - 1:0. O dve minúty mohol Nosek vyrovnať, ale jeho peknú hlavičku Tofiloski zázračne vyrazil. Do konca zápasu sa už nič vážne neudialo a Košice tak pred prázdnymi tribúnami získali prvé ligové víťazstvo na úkor Dubnice.

Autor: Filip Kubaliak