11.05.2011 17:30 CET
1 : 1
(0:0)

Košice vydreli bod, Dubnica to bude mať už nesmierne ťažké

Dôležitý súboj o záchranu nakoniec nevyhral ani jeden tím, Dubnica bola blízko k tomu, aby ešte vykresala nádejnú pozíciu do posledných troch zápasov. Juhar však penaltu premenil a náskok práve na posledný tím z Považia ostáva štvorbodový.

Obe mužstvá začali pomalšie, viac z hry však opticky mali Dubničania. Nič výrazné sa im však cez pozornú obranu Košičanov nepodarilo vymyslieť. Naopak, v 11. minúte sa to snažil zmeniť Viazanko, ale nemal potrebnú dávku času na poriadne zakončenie. V 20. minúte z priameho kopu pálil Kuzma, Kováč si dal pozor. Domáci v ďalších minútach zavarili pred bránou hostí, ale skóre sa nemenilo. V 30. minúte sa v trme-vrme nezorinetoval nikto z hostí tak, aby skóroval, bola to veľká šanca na zmenu stavu. O minútu mal šancu Kuzma, mieril vedľa. Na druhej strane tiež Kuzma hlavičkoval veľmi dobre, ale brankár Košic ho vychytal. Inak sa však Tofiloski nudil, jeho spoluhráči sa snažili zahroziť z priameho kopu, ofsajd však zastavil gólové oslavy. V prvom polčase tak gól nepadol.

Podobný obraz hry pokračoval aj po zemen strán, stále sa hralo v strede ihriska a domáci len vyčkávali na koniec zápasu. Zo zabezpečenej obrany sa púšťali do ojedinelých útokov, sústredli sa najmä na defenzívu. Hostia sa tak k hre veľmi nedostávali, výnimka je situácia zo 69. minúty, keď sa bomba Ižvolta rútila na Tofiloského. Na druhej strane sa snažil Škutka, ale po dobrej akcii zasiahol iba brankára Kováča. Šok však prišiel v 73. minúte, to sa Dubnica dostala do vedenia. Nemožné bolo veľmi blízko, Kuzma pätičkou našiel Augustíniho a ten obstrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 0:1. Iskierku nádeje na záchranu sa tak tentokrát snažili ubrániť hostia, Košice museli tlačiť. Nedarilo sa, ale v 86. minúte prišla prvá strela na bránu. Aktívny Viazanko si po nej vypýtal aspoň rohový kop. Až nadstavený čas ukázal, ako má vyzerať konečné skóre, to v šestnástke zahral rukou Trousil a ponúkol šancu Juharovi. Ten z pokutového kopu nezaváhal, nekompromisne trafil vinkeľ a vyrovnal na 1:1. V ťažkom záverečnom žrebe tak bude mať Dubnica čo robiť, aby sa ešte zachránila v lige. Istotu ale nemajú ani Košice, či Prešov.

Autor: Ľubomír Hudačko