23.10.2010 15:30 CET
0 : 1
(0:1)

Ružomberok doma zaváhal, podľahol Dubnici 0:1

V sobotu o 15:30 Ružomberok na domácej pôde privítal Dubnicu. V zápase sa rátalo s jasnou výhrou domácich, ale opak je pravdou. Dubnica zaskočila Ružomberok a pod Čebraťom vyhrali 0:1.

Spočiatku mali hru v rukách hostia, ktorý dominovali na ihrisku. V 6. minúte hosťujúci Bruško z priameho kopu nádherne trafil, skvelým zákrokom sa však prezentoval brankár domácich Penksa. Onedlho táto dvojica stála proti sebe opäť, znovu bol úspešnejší brankár Penksa, ktorý vychytal hlavičku Bruška. Domáci Ružomberok nedokázal prelomiť snahu hostí, na ihrisku neukázali nič. V 24. minúte hostia znovu pohrozili, ale Šulekovu strelu z diaľky vytlačil Penksa nad brvno. Po polhodine hry hostia dokázali streliť gól: Bruškov center z rohového kopu našiel Noseka, ktorý z voleja prekonal Penksu - 0:1. Hostia pokračovali v dobrej hre aj naďalej, do polčasového hvizdu sa už skóre nemenilo.

V druhom polčase sa už domáci viac osmelili smerom dopredu, čo znamenalo postupne aj lepší výkon. V 55. minúte domáci striedajúci Chovanec ušiel po ľavej strane, nacentroval na Kroupu, ktorý aj skóroval, ale gól neplatil, pretože český kanonier Ružomberka pri zásahu fauloval. V 65. minúte zahrával priamy kop domáci Ján Maslo, ale Bajza loptu chytil aj napriek miernym problémom. Domáci sa snažili o vyrovnanie, ale chýbala finálna nahrávka, ktorá by rozhodla. V závere mali ešte šance Bielák, Sloboda aj Lovás, ale gól už nepadol. Dubnica tak pod Čebraťom zaslúžene vyhrala 0:1.

Autor: Filip Kubaliak