26.09.2010 17:30 CET
6 : 1
(4:1)

Slovan Bratislava - MFK Dubnica 6:1

Na Pasienkoch boli v nedeľu večer diváci svedkami strelnice. Slovan Bratislava nemal s Dubnicou žiadny problém a rozdrvil ju debaklom 6:1.

Od úvodu útočili Dubničania, ale bez efektu. Hru ovplyvňoval silný vietor a podmočený trávnik. Halenár centroval, Žofčák hlavičkoval tesne vedľa, to všetko v 2. minúte. Nová posila bola aktívna aj pri rohu, zmätený Porázik takmer prekonal vlastného brankára. V 10. minúte otvoril skóre Kiss; po Grendelovej snahe pekne prekonal Bajzu - 1:0. Brankár sa však vyznamenal pri Halenárovom prieniku. Šok pre domácich prišiel vzápätí. Protiútok zakončil najskúsenejší hráč Porázik, prízemnou strelou vyrovnal na 1:1, lenže skóre sa zmenilo o pár chvíľ opäť. Aktívny Grendel potiahol akciu, našiel Halenára a ten krásne poslal svoje mužstvo do vedenia. Hneď na to prihrávač Grendel tentokrát skúšal sám, len tesne minul ľavú žrď. Po polhodine hry sa o strelu z diaľky pokúsil Ižvolt, Putnocký nadvakrát loptu skrotil a vzápätí jeho spoluhráči zvýšili náskok. Nedorozumenie obrany využil rýchly Šebo, pred osamotenou bránou našiel Halenára a ten druhým gólom upravil na 3:1. Onedlho hostia dopustili priamy kop pre belasých, Halenár trafil múr, ale Dobrotka už Bajzu prestrelil - 4:1.

Po zmene strán sa k slovu dostal striedajúci Tubonemi, ale Putnocký kryl. Blysol sa aj Bajza, nebojácne zabránil Kissovi dostať sa k zakončeniu. Bagayoko sa v strede ihriska zamotal, Gorelka vyrazil dopredu a Putnocký musel opäť zasahovať. Hra sa v ďalšom priebehu kúskovala postavením mimo hry, faulami a nepresnosťou. V 65. minúte strieľal Tubonemi, ale bránu netrafil. O šesť minút mal šancu Šebo, po vyrazenej lopte ešte skúšal dorážať Kiss, ale tesne minul. Domáci hru kontrolovali, Dubnica sa do šancí dostávala sporadicky, aj to do platonických, no hru výrazne oživil Tubonemi, ale jeho akcie sa do jasného zakončenia nedostávali. V 83. minúte mal šancu Kuzma, obrana odvrátila a tak zaútočili belasí, Šebo dostal pas od Guédého a tvrdou strelou rozvlnil sieť - 5:1. Dubnickí mladíci boli frustrovaní, čo hralo do karát zverencom trénera Jankecha, využil to opäť Šebo, samostatným únikom skvele uzavrel tenisový výsledok.

Autor: Ľubomír Hudačko