15.10.2011 17:30 CET
2 : 2
(2:0)

Lačný zachránil Slovanu aspoň bod

Trenčín vstúpil do zápasu so Slovanom výborne, viedol po 20 minútach hry už 2:0, Slovan však v druhom polčase zapol "na plné obrátky" a dokázal vybojovať aspoň remízu. Každopádne, bol to zaujímavý ligový duel so skvelou diváckou kulisou.

Trenčín už od úvodu zápasu Belasým naznačil, že zabojujú o dobrý výsledok. Zverenci Adriána Guľu mali spočiatku aj prevahu, ktorú potvrdili dvoma gólmi. Najskôr v 12. minúte talentovaný zakončovateľ Lestier Peltier poľahky prenikol cez obranu Slovana a prízemnou strelou prekonal Hrošša - 1:0. Potom, v 21. minúte, osamotený Holúbek z tvrdej strely z ostrého uhla zvýšil vedenie AS - 2:0. Tesne po polhodine hry Volešák zasahoval po strele Dobrotku z diaľky. V závere prvej časti hry domáci Peltier po ďalšom sóle nastrelil žrď, na opačnej strane zaujal Milinkovičov priamy kop, ten však zneškodnil brankár Trenčína Volešák.

Hostia sa v druhom polčase dostávali častejšie do šancí, ako v 1. polčase. Mali jediný cieľ - čo naskôr skórovať. Splniť ich cieľ mohol v 63. minúte Filip Šebo, ale ten nezakončil po dobrom prieniku. O štyri minúty bol už úspešný jeho spoluhráč Karim Guédé, ktorý prízemnou strelou prestrelil kopu hráčov a nakoniec sa lopta trepotala v sieti - 2:1. Onedlho pohrozil domáci Depetris, na druhej strane mohol skórovať Lačný, ale brankári oboch tímov potvrdili svoje kvality. 86. minúta sa stala Trenčanom osudná, keďže hostia strelili svoj druhý remízový gól - obrana domácich nedokázala odkopnúť loptu, čo využil formou tvrdej, ale presnej strely Miloš Lačný - 2:2. V závere sa až na vylúčenie Dobrotku nič vážne neudialo.

Autor: Filip Kubaliak