19.11.2011 17:30 CET
2 : 0
(0:0)

Trenčín pohorel na nedisciplinovanosti legionárov

V 17. kole Corgoň ligy sa odohral aj súboj medzi Dunajskou Stredou a Trenčínom. Hráči spod hradu Matúša Čáka na Žitnom ostrove chceli zabodovať, ale po vylúčení kľúčových hráčov ako Lestier Peltier a Aldo Baéz sa dostali na koňa domáci, ktorých dvoma gólmi spasil záložník Josip Čorić. Týmto pádom sa DAC dostal z dna tabuľky a usadil sa tam Prešov.

Obom mužstvám robil značný problém primrznutý náročný terén, čo spôsobilo, že sa nedalo dobre kombinovať. V 4. minúte sa do dobrej šanci dostával Peltier, ktorého však čisto zastavila domáca obrana. V 9. minúte hosťujúci Peltier presne nacentroval na mladíka Lukáša Ďurišku, jeho následný lob prekonal Kováča, ale ešte stopér Konečný stihol zasiahnuť pred bránkovou čiarou. Po štvrťhodine hry hosťujúci Štefánik šikovne preloboval z približne 40 m vybehnutého Kováča a jeho peknému zakončeniu chýbali centimetre. V 18. minúte domáci ľavák Zsolt Németh pekne zahral priamy kop, ktorý nakoniec skončil tesne nad brvnom. V 26. minúte domáci Kabele sa pekne preštrikoval až pred bránu Volešáka, ktorý ale jeho následné zakončenie zneškodnil, no ešte si Konečný nabehol na odrazenú loptu, ale mieril veľmi nepresne. Hostia pohrozili v 38. minúte, keď sa aktívny Peltier dostal do šestnástky, loptu posunul Báezovi, ale na jeho následný center Malec nedočiahol. Od 43. minúty bol Trenčín oslabený o šikovného útočníka Peltiera, ktorý zbytočne odkopol loptu po odpískaní rozhodcu a po druhej žltej karte mieril pod sprchy. Okrem tohto momentu sa už v závere prvého polčasu nič vážnejšie neudialo.

Domáci sa snažili v druhom polčase využiť "presilovku" a dostať sa tým do vedenia. V 54. minúte sa im to podarilo, keď Čorić zakrútil priamy kop spoza šestnástky do ľavého horného rohu - 1:0. Potom sa o ďalekonosné pokusy pokúšal Konečný a Čögley na druhej strane, no obaja sa gólu nedočkali. Asi minútu po hodine hry bol Trenčín oslabený dvojnásobne, keď Báez dohrával súboj s Konečným a od rozhodcu videl rovno červenú kartu. Na prekvapenie sa Trenčín zomkol a bol o niečo nebezpečnejší. Ako prvý z priameho kopu hrozil Horváth, ale Kováč si dal pozor. V 73. minúte na druhej strane Delarge pekne vysunul Čoriča, ktorého šancu ale včasným vybehnutím zmaril Volešák. Známe porekadlo nedáš-dostaneš mohlo platiť už o dve minúty, kedy sa po chybe domácej obrany ocitol v dobrej šanci Ďuriška, ale napálil len do Kováča. V 81. minúte zápasu Tomčák pekne vystrelil spoza šestnástky, ale Volešák bravúrne jeho pokus vyrazil na rohový kop. A hneď z neho DAC vyťažil maximum, keď Konečného center našiel Čoriča, ktorý tvrdou strelou pod brvno druhým gólom rozhodol osud duelu - 2:0. Potom ešte peknú akciu spravila dvojica Kabele - Delarge, ale bol z toho len rohový kop. Záver sa už len dohrával a DAC získal dôležité tri body, ktoré ho dostali z dna tabuľky.

Autor: Filip Kubaliak