15.09.2012 17:30 CET
3 : 2
(1:1)

AS Trenčín - Spartak Myjava 3:2

Dramatický duel na Sihoti napokon domáci zvládli k úplnej spokojnosti a vyhrali ho 3:2. Dva góly zaznamenal strelec Depetris a bol blízko k hattricku. Hostia však siahali po všetkých bodoch, ešte desať minút pred koncom viedli. O všetkom rozhodla penalta v nadstavenom čase.

Obliehanie brány hostí Trenčínom sa začal už v 3. minúte, to sa peknou strelou prezentoval Depetris, ale Šulla efektne vyrazil. O päť minút ten istý hráč usmernil center hlavou taktiež nebezpečne, ale gól nedal ani po tejto akcii. V 26. minúte sa zrodila ďalšia šanca AS a opäť bol pri tom aktívny argentínsky strelec, v páde však nedokázal usmerniť loptu do brány, proti bol brankár Šulla. O minútu však gól, ktorý visel vo vzduchu, konečne prišiel. Holúbek odcentroval, Baez chtiac, či nechtiac, ale predsa len pekne priťukol Depetrisovi a ten v páde otvoril skóre - 1:0. Prvá šanca hostí prišla v závere polčasu, po rohovom kope sa hlavičkou presadil Sládek a šokujúco vyrovnal na 1:1.

Druhé dejstvo bolo ovplyvnené gólom do šatne a AS, aj keď sa snažil, vpredu bol miestami bezradný. V 51. minúte to mohlo byť opäť vedenia pre Trenčín, ale Depetrisovu šancu zmaril oebtavým zákrokom Šulla. V páde potom poloprázdnu bránu netrafil pre zmenu Baez a domáci začali byť nervóznejší. Z ničoho nič zaútočili hostia a po chybe obrany a centri sa nikým nekrytý presadil Kukoľ - 1:2. Desať minút pred koncom pálil nad Depetris, ale o minútu mu to už vyšlo. Hlavičku Maleca dokázal Šulla vyraziť len na bránkovú čiaru, kde číhal Argentíčan aj tentokrát a vyrovnal na 2:2. Okamžite sa Guľovci vrhli do útoku a chceli stretnutie zvrátiť pre svoje farby. A stalo sa. Možno prísnu, ale predsa len penaltu rozhodca po zákroku na Kleščíka odpískal a loptu si postavil Depetris. Lenže tentoraz proti Šullovi neuspel, brankár stihol v páde vytesniť loptu na brvno, ale z dorážky napokon na 3:2 upravil Malec a rozhodol o tom, že tri body ostanú doma. Zaujímavý duel s neuveriteľným záverom skončil víťazstvom Trenčína. Myjave môžu ostať len oči pre plač, desať minút pred koncom totiž ešte viedli. Týmto výsledkom je mužstvo spod hradu Matúša Čáka na 3. mieste, nováčik sa prepadol na predposlednú priečku.

Autor: Ľubomír Hudačko