20.04.2013 17:30 CET
3 : 1
(2:1)

Nitra si pripisuje ďalšie tri body!

Nitra bude na 27. kolo spomínať v dobrom. V ňom totiž získali tretiu jarnú výhru proti Banskej Bystrici, ktorú zdolali 3:1.

Mužstvá sa v úvode stretnutia len "oťukávali". Tempo hry navyše kazilo veľa nepresností či prílišné kúskovanie. Mierne aktívnejšia však bola Nitra, ktorá v dnešnom stretnutí potrebovala body ako soľ. Nitrania sa dostali do vedenia po prvej vážnejšej akcii v 20. minúte. Strelcom úvodného gólu sa stal Štefan Zošák, ktorý si peknou strelou pripísal premiérový gól za Nitru - 1:0. V 34. minúte mohli domáci zvýšiť, no Peter Boroš krásnym zákrokom zneškodnil ďalekonosnú strelu. O štyri minúty neskôr mal na druhej strane sľubnú príležitosť Slančík, no mladý útočník Dukly mieril nad. Klub spod Zobora zvýšil svoje vedenie päť minút pred koncom polčasu. Vratislav Gajdoš sa sám rútil na Boroša, ktorého následne rutinérsky prekonal - 2:0. Banská Bystrica ešte dokázala znížiť skóre tesne pred polčasovým hvizdom. Matúš Turňa krásnou strelou nedal šancu Chudému na zákrok - 2:1. Po prvom polčase boli teda spokojnejší Nitrania, ktorí v "šesťbodovom" zápase vyhrávali 2:1.

Druhý polčas spočiatku neprinášal divákom toľko radosti. Hra sa odohrávala prevažne v strede poľa a mužstvá si tým pádom vytvárali minimum šancí. Rovnako ako v prvom polčase, tak aj v druhom padol gól hneď po prvej vážnej akcii. V 67. minúte si Cleber skvele rozumel s Tawambom, ktorý následnou prízemnou strelou prekonal Boroša - 3:1. Vzápätí mohla Nitra znovu skórovať, no Kaspřákovu strelu skvele zlikvidoval Boroš. Hostia sa snažili o kontaktný gól, ktorý mohli streliť v 74. minúte. Druhý gól mohol streliť Turňa, no jeho hlavička skončila tesne vedľa. V závere zápasu sa Nitre podarilo udržať vedenie, ktoré im prináša po víťazstve 3:1 tri body hodnoty zlata.

Autor: Filip Kubaliak