24.08.2012 20:00 CET
0 : 1
(0:0)

Myjava vyhrala na pôde Senice

V predohrávke 7. kola Corgoň ligy sa odohralo regionálne derby Senica - Myjava. Síce mali Záhoráci ako favorit zápasu vo väčšine zápasu prevahu nad Kopaničiarmi, ale Myjava bola v koncovke efektívnejšia a vyhrala 1:0. Myjava si tak pripísala prvú trojbodovú korisť v Corgoň lige, ktorú si bude Spartak víťazstvom na pôde najväčšieho rivala veľmi vážiť.

V úvode zápasu boli domáci o niečo aktívnejší, ale nedokázali si rovnako ako hostia dlhšie vypracovať šancu. Mužstvá len kombinovali v strede ihriska, kde však vznikalo niekoľko nepresností. V 18. minúte sa v skvelej šanci ocitol Blackburn po skvelej nahrávke Kalabišku, ale útočník Senice neprekonal pozorného Solničku. O deväť minút neskôr mal opäť Blackburn šancu, ale Solnička skvelým vybehnutím zabránil gólu. V 35. minúte mohol do tretice streliť gól Blackburn, ale jeho strela nenašla svoj cieľ. O približne dve minútky sa ocitol v šanci Kalabiška, ale v sklze nedokázal tvrdšie zakončiť. V závere sa už len dohrávalo, a prvý polčas sa tak skončil bezgólovou remízou.

Senica začala úvod druhého polčasu aktívnejšie. Už v 47. minúte posielal Frýdek presný center na Blackburna, ktorý z prvej ale neohrozil Solničku. O osem minút neskôr nahral Frýdek Kalabiškovi, ktorý v dobrej pozícii neuspel. Myjava do týchto chvíľ len pozorne bránila a hrozila nebezpečnými brejkami, ktoré boli čoraz nebezpečnejšie. V 79. minúte sa dokonca Kopaničiari ujali vedenia: po odrazenej lopte po rohovom kope nacentroval Sládek z ľavej strany presne na Černáčka, ktorý poľahky doťukol loptu za chrbát Švengera - 0:1. Domáci do konca zápasu otvorili hru a snažili sa vyrovnať. V nadstavenom čase však Myjava mohla dokonca streliť druhý gól, veď v priebehu desiatich sekúnd nastrelila dvakrát bránkovú konštrukciu. Najprv nastrelil tyč Ďuriš, a po odrazenej lopte síce Šebek preloboval Švengera, ale jeho padáčik zastavilo brvno. Následne ešte z voleja vystrelil Ďuriš, ale Brabec loptu zblokoval. Zápas sa tak skončil prehrou Senice 0:1.

Autor: Filip Kubaliak