04.05.2013 17:00 CET
0 : 3
(0:0)

FK Senica - Spartak Myjava 0:3

Záhoráci derby doma proti Myjave nezvládli ani na druhý pokus a z tradičného konkurenta majú už nočnú moru. Výsledok 0:3 hovorí za všetko.

Od začiatku sa v dobrej atmosfére hral len medzišestnástkový futbal. Ani jeden tím nechcel spraviť chybu a derby nemalo príchuť "výnimočné" aj z hľadiska výkonu na ihrisku. Mužstvá sa hľadali a skúšali niečo vymyslieť pred bránou, do prvú štvrťhodinu dominovali obrany. Až v 18. minúte sa po priamom kope mohol dostať k šanci Černáček, no predtým by nesmel situáciu vyboxovaním zvládnuť Švenger. O päť minút sa zastreľoval Kóňa, ale dobrý projektil mieril mimo brány. Rozvlniť sieť sa nepodarilo na druhej strane ani Kukoľovi, ktorému chýbal pokoj v spracovaní lopty. Po polhodine hry sa mohli radovať Kopaničiari. Traja z nich sa núkali k strele, napokon to vyriešil Harsányi zbytočnou nahrávkou Sivovi. Jemu strela z ťažkej pozície už nevyšla. V 35. minúte mal pre zmenu šancu Diviš, ale radšej nechal vyniknúť brankára Solničku. Po rohu nedal nemožné Kalabiška a preto sa stav nemenil ani po jeho akcii pred odkrytou bránou. Tesne vedľa následne pálil aj Diviš a aj preto gól v prvom polčase na Záhorí nepadol.

To, čo sa dialo v druhom dejstve budú mať Seničania pred očami zrejme ešte veľmi dlho. Po nepremenenom centri Diviša na gól trestali hostia. Pekný signál po rohovom kope z voleja aj so šťastím do siete prepasíroval kanonier Peter Sládek a bolo 0:1. Hneď na to bolo vedenie zvýšené, ale vinou ofsajdu napokon gól neplatil. Lenže tesný stav pre Myjavu dlho neplatil. Opäť sa Hudecovci dostali ku rozvlneniu siete po štandardnej situácii, priamy kop si do vlastnej siete totiž zrazil Pavlík - 0:2. O minútu mohol rozhodnúť Daniel, ale v poslednej chvíli mu obrana strelu zblokovala. V 77. minúte tretí gól nepadol ani po šanci Sládeka, ktorému nabil do možnosti Kuračka. Senica už hrala vabank a to bola voda na mlyn pre útok jej súpera. Harsányi pár minút pred koncom však v úniku pálil nad a zmenu skóre nepriniesla ani nepríjemná strela Pelegríniho. Kopaničiari však napokon pridali ešte poistku v záverečnej minúte nadstaveného času. Pelegríni sa pohral s obranou a keď sa jeho možnosť odrazila od brvna, hlavičkou ju do siete usmernil Kuračka - 0:3. Touto výhrou sa Spartak zachránil minimálne na 80%.

Autor: Ľubomír Hudačko