11.08.2012 19:30 CET
2 : 1
(0:0)

Slovan Bratislava - Spartak Myjava 2:1

Spočiatku rodiaci sa prekvapujúci výsledok napokon Slovan nepripustil, zdolal Myjavu dvomi gólmi, aj keď v závere sa ešte o svoje body strachoval, keďže hostia znížili. Stav 2:1 však už vydržal do konca a tak si Samuel Slovák na lavičke pripisuje ďalšie tri body.

V úvode sa oba tímy len oťukávali a spoznávali. Myjava hrala v Bratislave v lige prvýkrát a tak chcela uhrať prijateľný výsledok. V 9. minúte vyskúšal pozornosť Putnockého tvrdou strelou Sládek. Hneď na to mohli hostia viesť, odkrytú bránu ale po zmätku počas centru z rohového kopu netrafil Častulín. Potom sa po štvrťhodine predstavil aj Šebo, center Lukšíka ale namieril iba do brankára Solničku. Šebo potom ešte horšie pochodil o päť minút, to vo veľkej šanci napálil iba do obrany. Skvelý zákrok potom predviedol opäť hosťujúci gólman, to sa vytiahol pri hlavičke Hlohovského. Ale ani po tejto šanci sa stav nemenil a tak sa šlo do kabín za prekvapujúceho stavu 0:0.

V 49. minúte tesne minul ľavú žrď Putnockého brány Sládek. Nechýbalo veľa a mohlo sa rodiť ešte väčšie prekvapenie. Následne hlavičkoval mimo Gorosito a zastreľoval sa, aj keď nepresne aj Lukšík. Po hodine hry nedal Šebo ani svoju tretiu šancu, to z pár metrov nikým nebránený netrafil bránu. V 64. minúte sa Slovan konečne dočkal. Ďalšia akcia cez stranu viedla po osi Pauschek - Grendel - Hlohovský a tretí menovaný svojím druhým gólom za Slovan otvoril skóre sklzom, keď mu posunul loptu Grendel - 1:0. V 66. minúte potom hlavou nedokázal usmerniť loptu do siete Peltier. V 78. minúte prudko ohrozil Putnockého Mrva a v poslednej chvíli vykopával z bránkovej čiary Pauschek. Slovan si mohol vydýchnuť až desať minút pred koncom. To sa opäť dostali domáci k centru, najvyššie a nikým nekrytý vyskočil aktívny Hlohovský a pridal svoj druhý gól v dueli a tretí v belasom drese od žrde na 2:0. Lenže hostia zbrane nezložili. Skrumáž pred Putnockým využil po priamom kope Kuračka a znížil na 2:1. V závere zápasu sa už toho veľa neudialo a Slovan si dokráčal pre tri body.

Autor: Ľubomír Hudačko