1 : 1
(0:0)

Myjava uhrala v Bratislave remízu

Líder tabuľky si pripísal ďalšie zaváhanie. Slovan na domácej pôde stratil dva body po tom, ako Myjava po statočnom výkone vybojovala aspoň bod.

Slovan začal zápas aktívnejšie, no prvú vážnejšiu príležitosť mali hostia. Po Kuračkovom centri z priameho kopu hlavičkoval Harsányi v 5. minúte tesne vedľa. V 11. minúte nepríjemne vystrelil Milinković, no Solnička loptu napokon s problémami zneškodnil. Tesne pred štvrťhodinou hry mal obrovskú príležitosť Bagayoko, no ten zblízka nedokázal prekonať Solničku. V 26. minúte sa do sľubnej pozície znova dostával Bagayoko, no pravý obranca belasých strieľal len do hosťujúceho hráča. Päť minút pred koncom prvého polčasu mal po dobrom prieniku veľkú príležitosť hosťujúci Šulek, no toho skvelým spôsobom vychytal Putnocký. Vzápätí si Slovan vypracoval nebezpečný brejk, ktorý zakončil Milinković len do konštrukcie Solničkovej brány. Peter Solnička podržal svoj tím v nadstavenom čase, kedy zlikvidoval nepríjemný pokus Žofčáka. Myjava teda dokázala v prvom polčase udržať bezgólový stav.

Myjava sa mohla už v úvode druhého polčasu ujať vedenia. Nestalo sa však tak, pretože Harsányiho strela skončila iba v rukaviciach Putnockého. Nováčik súťaže sa v tomto stretnutí sústredil najmä na pozornú defenzívu, no zároveň vyčkával na chybu súpera. Po hodine hry mal veľkú príležitosť Pavol Kosík, no toho skvele vychytal Putnocký. Myjava šokovala lídra tabuľky v 66. minúte. Do streleckej pozície sa dostal Vladimír Kukoľ, ktorý krížnou strelou otvoril skóre - 0:1. Myjava bola pri chuti a zvýšiť skóre mohla už o štyri minúty neskôr. Matúš Putnocký vyrážal Danielov pokus len pred seba, k dorážke sa dostal Kuračka, no ten rovnako neprekonal domáceho brankára. Slovan mohol vyrovnať v 73. minúte, no Žofčákov center zakončil Pauschek hlavou vedľa brány.

V 80. minúte sa do streleckej pozície dostával Harsányi, no útočník Myjavy sa do zakončenia nedostal najmä vďaka skvelej práci Kolčáka. O štyri minúty neskôr mohli diváci vidieť pekný futbalový moment. Nožničky vystrihol Milinkovič, no jeho akrobatické zakončenie zneškodnil Solnička. Belasí sa dočkali vyrovnania v 87. minúte. Lester Peltier sa pekne uvoľnil a následnou strelou prekonal Solničku - 1:1. Slovan mohol streliť víťazný gól v 89. minúte, no Peltier z ťažkej pozície nedokázal pridať druhý gól. Vzápätí urobil hrubú chybu Gorosito, ktorú však našťastie pre Slovan nevyužil Siva. Obrovskú príležitosť mal v nadstavenom čase Peltier, ktorý však v skvelej šanci netrafil priestor brány. Myjava teda na horúcej pôde Slovana udržala aspoň remízu po výsledku 1:1.

Autor: Filip Kubaliak