04.08.2012 16:30 CET
0 : 2
(0:1)

Nitra potvrdila lepšiu formu vonku a v Myjave vyhrala

Bod z Trnavy Spartak Myjava nepotvrdil, doma s Nitrou nebol efektívny a podľahol 0:2.

Úvod duelu v horúčave priniesol oťukávanie, najprv sa zastreľoval v 7. minúte Soumah, mieril ale vedľa. Neskôr ho napodobnil na druhej strane Struhár. Domáci sa snažili prekvapiť rýchlou kombináciou a centrami do húštiny tiel, ale Nitrania odolávali. V 21. minúte po rohovom kope a hlavičke mieril nad veterán Štrba. Gól prišiel takmer po polhodine hry a dočkali sa Jurkemikovci. Po Cleberovej akcii sa krásnou strelou do šibenice presadil Šimončič - 0:1. Vzápätí ale mohol Kosík vyrovnať. To sa po Kuračkovej nahrávke dostal do šance zoči-voči Chudému, ale neprekonal ho. Podobná akcia spomínaných hráčov prišla aj o pár minút, ale tam Kuračka z uhlu centroval len s problémami a tak Kosík pálil len do obrancov. V prvom polčase to bolo všetko.

Druhý polčas obraz hry veľmi nezmenil, lepšie doň vstúpila Nitra, ale šancí bolo málo. Spartak si prosil po hodine hry penaltu po zákroku Mičica, ale Pavlík fanúšikov nevyslyšal. A tak prišiel trest na druhej strane. Aj v minulom kole si Soumah s Cleberom rozdávali dobré lopty a podnikali sľubné akcie, inak tomu nebolo ani teraz a Nitra z ich spolupráce ešte bude môcť dlho ťažiť. Soumah nedal Solničkovi šancu po peknej akcii a trochu zvláštne, ale predsa, upravil stav na 0:2. Neskôr mal šancu na trojgólový rezultát opäť Soumah, ale z hranice vápna mieril tesne vedľa. Desať minút pred koncom netrafil po brejku bránu v čistej šanci Čery a tak sa stav už nemenil a Nitra zaslúžene zvíťazila o dva góly. Myjava tak nezvládla ani druhý domáci duel a ostáva po štyroch kolách na dvoch bodoch.

Autor: Ľubomír Hudačko