25.11.2012 12:30 CET
1 : 2
(1:1)

Spartak Myjava - FK Senica 1:2

18. kolo Corgoň ligy uzavrel derbysúboj medzi Myjavou a Senicou. Zápas vyšiel v prospech hostí, ktorí na myjavskej pôde vyhrali 2:1. Senica tak odplatila Kopaničiarom domácu prehru 0:1 zo 7. kola a zverenci Zdenka Psotku sa tak posunuli na 4. priečku.

Úvod zápasu lepšie zachytili hostia. Už v druhej minúte našiel Diviš presným centrom hlavu Pavlíka, ale jeho pokus skvele zlikvidoval Solnička. Záhoráci boli aktívnejší a robili problémy defenzíve Myjavy. V 10. minúte sa hosťom podarilo streliť gól: Piroska pekne vysunul Štepanovského, ktorý následným pokusom nedal Solničkovi šancu - 0:1. Senici však gól akoby herne nepomohol a po tomto momente preberali iniciatívu skôr Kopaničiari. V 28. minúte zahrával rohový kop Kuračka a jeho center doletel až na zadnú tyč k Černáčkovi, ktorého následný pokus skončil za chrbtom Švengera - 1:1. V 34. minúte si skvele rozumel Kosík so Sládkom, keďže po ich spolupráci vystrelil druhý menovaný z voleja tesne nad. V nasledujúcich minútach sa hralo prevažne medzi šestnástkami ďaleko od brán. V tomto priestore opticky prevýšila súpera Myjava, ale ani jednému aktérovi stretnutia sa už nepodarilo skórovať.

Senici sa podarilo hneď po troch minútach druhého polčasu dostať do vedenia. Peter Kuračka totiž nedovolene fauloval v pokutovom území, a z bieleho bodu sa nemýlil Juraj Piroska - 1:2. Myjavu gól trošku zaskočil, no napriek tomu sa nevzdávala a snažila sa urobiť niečo s výsledkom. Lenže v nasledujúcich minútach sa hra veľmi kúskovala a mierne tak kazila herné tempo. Mužstvá tiež veľakrát boli nepresné v rozohrávke. Po hodine hry nacentroval Wijlaars na Blackburna, ktorý hlavičkoval vedľa bránky. O tri minúty neskôr centroval Kuračka na Sládka, ktorého tvrdý pokus nezasiahol svoj cieľ. V 76. minúte mieril nepríjemný center na Kuračku, ktorý však tiesnený niekoľkými protihráčmi nedokázal skórovať. O štyri minúty neskôr sa po rohovom kope dostal k hlavičke Černáček, ale jeho druhý presný zásah mu nedovolil streliť pozorný Švenger. Hostia si svoje vedenie pozorne bránili a rovnako takticky zdržiavali hru. V závere sa snažila Myjava streliť vyrovnávajúci gól, ale hostia aj vďaka svojim skúsenostiam dokázali udržať tesné víťazstvo 2:1.

Autor: Filip Kubaliak