22.09.2012 15:00 CET
3 : 1
(3:1)

Myjava doma zdolala Košice

Spartak Myjava v 10. kole hostil na domácej pôde Košice. V zaujímavom meraní síl sa lepšie vyvíjal zápas v prospech nováčika súťaže, ktorý pred vlastnou diváckou kulisou zdolal vraňare 3:1.

Takýto úvod si Myjava nepredstavovala ani v najkrajšom sne. Už v 1. minúte sa po štandartnej situácii odrazila lopta k Černáčkovi, ktorý zblízka dokopol loptu do siete - 1:0. V 11. minúte vystrelil Šinglár, ale jeho stečovaný pokus nenarobil Šullovi väčšie problémy. O tri minúty neskôr sa domácim vydaril nacvičený signál z rohového kopu, ale po centri Sládeka hlavičkoval Harsányi len na Tofiloského. Hostia sa snažili o vyrovnávajúci gól, ale domáca obrana hrala dôsledne a Košice do šance nepustila. V 20. minúte naopak Myjava zvýšila svoje vedenia. Peter Sládek sa krásne uvoľnil po pravej strane, z uhla nacentroval presne na hlavu Harsányiho, ktorý nekompromisne zasunul loptu za chrbát Tofiloského - 2:0. Košice sa v ďalších minútach herne zlepšili, a prevýšili aj Myjavu. V 31. minúte hostia znížili svoje manko, keďže sa po rohovom kope Karaša hlavičkou presadil Škutka - 2:1. O tri minúty znovu padol gól po rohovovom kope, ale na druhej strane. Kuračkov center sa dostal až k Černáčkovi, a stopér Myjavy strelil aj svoj druhý gól v stretnutí - 3:1. V 38. minúte predviedli ukážkovú akciu Košice, keďže voľného Nováka našiel Viazanko, ale skúsený kanonier neuspel proti Šullovi, ktorý predviedol skvelý zákrok. V závere stretnutia nepríjemne vystrelil Matić, ale Šulla si dal pozor. Prvý polčas sa tak skončil víťazstvom domácich 3:1.

Košice chceli v druhom polčase streliť čo najskôr kontaktný gól, ktorý by ich dostal späť do zápasu. Síce mali hostia miernu prevahu, ale dominovali až po šestnástku, keďže domáca obrana nepustila hostí do vyloženej šance. V 52. minúte prekvapil Kuračka peknou strelou, ale Tofiloski jeho pokus zneškodnil. V 71. minúte našiel Viazanko presným centrom Dudu, ale jeho dobrý pokus bravúrne zneškodnil Šulla. V závere mali Košice na ihrisku prevahu, ale nedokázali ju pretaviť do žiadneho gólu. Myjava tak získala tretie corgoňligové víťazstvo na domácej pôde proti Košiciam po triumfe 3:1.

Autor: Filip Kubaliak