16.03.2013 14:30 CET
1 : 0
(0:0)

Myjava tesne zdolala Ružomberok

Myjava na ťažkom teréne v 22. kole Corgoň ligy hostila Ružomberok. Nováčik slovenskej najvyššej súťaže si pripísal po víťazstve 1:0 dôležité tri body, ktoré im pomôžu v boji o záchranu.

Spočiatku sme videli kombinačný futbal, ktorý sa odohrával prevažne v strede poľa. Hra sa prelievala zo strany na stranu, no chýbalo viac zaujímavých akcií. Na prvú vážnejšiu udalosť sme museli čakať do 22. minúty, kedy Šulek hlavičkoval po rohovom kope tesne nad bránu. V ďalších minútach to bol znovu futbal v strede poľa, kde sa mužstvá na náročnom teréne snažili kombinovať. Pochopiteľne však vznikalo veľa nepresností, ktoré kazili úroveň zápasu. V 35. minúte nebezpečne vystrelil hosťujúci Pekár, no jeho pokus tesne míňal Solničkovu bránu. Do konca prvého polčasu sa už nič podstatné na ihrisku neudialo.

Hostia začali druhý polčas aktívnejšie, no ich snaha často zlyhávala na nepresnostiach. Liptáci aj napriek veľkej snahe o strelenie úvodného gólu sami inkasovali v 55. minúte. Protiútok Myjavy totiž presne zakončil Ľubomír Urgela, ktorý si tak pripísal prvý gól v drese Spartaka. Ružomberčania boli po inkasovanom góle zaskočení, no nepoľavili z tempa a bojovali ďalej. Zverenci Ladislava Šimča síce boli aktívnejší, no mali problémy vo finálnej fáze. V 85. minúte mohol zvýšiť vedenie nováčika Corgoň ligy zvýšiť Kukoľ, no jeho individuálnu akciu zastavila nastrelená žrď. V závere hostia vytvorili tlak, no ich veľká snaha dnes neskončila ani jedným gólom. Myjava teda zvládla svoj premiérový domáci zápas v jarnej časti, v ktorom zvíťazila nad Ružomberok tesne 1:0.

Autor: Filip Kubaliak