06.10.2012 14:30 CET
1 : 1
(1:1)

Na kopaniciach sa zrodila plichta

V 12. kole Corgoň ligy sa na kopaniciach žilo futbalovým sviatkom, Myjava totiž hostila Žilinu. Pred zaplnenými tribúnami sa zrodila remíza 1:1, ktoré viac poteší domáci tábor, ako hostí, ktorí si na svoj účet pripísali ďalšiu stratu bodov.

Žilina začala veľmi svižne a gól mohla streliť už v 3. minúte. Vtedy Pich poslal nepríjemný center pred Šullu, a zakončúci Ceesay bol však nepresný. O päť minút neskôr zahral priamy kop hostí Káčer presne na hlavu Ceesaya, ktorý však mieril iba na Šullu. V 11. minúte zaujal sľubným pokusom z diaľky hosťujúci Pečovský, ale slovenský reprezentant bránu tesne minul. V 15. minúte sa pekne individuálne presadil Sládek, ale jeho center už žiadny jeho spoluhráč nezúžitkoval. Myjava hrala v ďalších minútach veľmi aktívne, čo sa jej v 22. minúte aj vyplatilo. Vtedy zahrával štandardnú situáciu Peter Kuračka, ktorého presný center zasunul Častulín za chrbát Dúbravku, ktorý nemal šancu na zákrok - 1:0. Myjavu tento gól nakopol a hrala ďalej aktívne, no hostia boli behavejší a svojim vysokým napádaním robili Spartaku problémy. V 36. minúte sa podarilo Žilinčanom vyrovnať. Pečovský využil veľkú chybu nováčika súťaže v strede poľa a následnou strelou k tyči vyrovnal stav duelu - 1:1. Dve minútky po góle sa pekne uvoľnil domáci Dian, ale jeho strelu Dúbravka skvele zlikvidoval. Do konca polčasu sa ešte obe mužstvá snažili o pekné akcie, no gól už aj tak nepadol.

Žilina chcela v druhom polčase získať hru do svojich rúk, a od začiatku sa prezentovala agresívnou ofenzívnou hrou. Hra sa však odvíjala prevažne v strede poľa, a tak si diváci prišli len na zaujímavé kombinácie. V 63. minúte dobre vystrelil Angelovič, ale bol nepresný. V 67. minúte sa vyznamenal Šulla, keď vychytal pekný technický pokus Barčíka z priameho kopu. V 76. minúte znovu mladý brankár podržal Spartak, keďže vtedy nepríjemne hlavičkoval Ceesay po presnom centri Picha. V závere vytvorili hostia veľký nápor. V 90. minúte zakončoval Angelovič, ale lopta napokon skončila tesne vedľa bránky. V nadstavenom čase poslal Barčík presný center na Ceesaya, ktorého hlavičku bravúrne vytlačil nad svoju bránku Šulla. Mladý brankár tak zachránil Myjave aspoň bod, keďže remizovala so Žilinou 1:1.

Autor: Filip Kubaliak