27.10.2012 14:00 CET
2 : 2
(0:0)

Spartak Myjava - Spartak Trnava 2:2

Myjava nedokázala udržať vedenie proti Trnave a doma si tak zaknihovala tretiu remízu. Poskočila aspoň na 8. miesto, Spartak Trnava sa chytá každej slamky a určite mu tento bod pomôže. Od odlepenia sa z dna tabuľky však zatiaľ veľmi nie, keďže remizovala aj Nitra..

Začiatok stretnutia sa niesol v znamení pozorných defenzív, o čosi častejšie mala loptu na kopačkách Trnava. Prvý pokus mimo vyslal Sabo v 7. minúte. Neskôr nevýrazne vystrelil aj Gašparík. Na druhej strane sa prebíjal dopredu Sládek a Rusov musel radšej vyrážať na roh a potom šancu Janečku zrazil mimo brány Černáček. V 26. minúte vo veľkej šanci strieľal nad Kukoľ. Po polhodine hry sa skóre nemenilo ani po Karhanovej hlavičke, šlo to vedľa. V závere polčasu poslal loptu nad bránu aj Čvirik, keď Trnava zahrávala rohový kop a tak sa šlo do kabín za bezgólového stavu.

Štyridsaťpäťminútovka číslo dva začala na domácej strane novými dresmi a vyplatilo sa. V 48. minúte sa po peknej kombinácii Sládka, Kuračku a Kosíka presadil prvý menovaný a bolo 1:0. Hostia samozrejme znervózneli a trochu pootvorili obranu. To domáci vyhovovalo a podnikali nebezpečné protiútoky. V dobrej pozícii prekopol v 56. minúte Častulín. To sa predtým kopal roh. Trnava sa následne dostala k priamemu kopu a ten nádherne trafil Gašparík, čím vyrovnal na 1:1. Hostia mohli viesť po šanci Pavelku, ale z jasnej pozície namieril nad. Krásnu individuálnu akciu potom predviedol Sládek a poslal svoj tím do vedenia 2:1. To však Myjave vydržalo len do 86. minúty, Janečka sa presadil po rohovom kope a stanovil konečný výsledok 2:2. V závere ešte dostal červenú kartu Kobuský, ale na nerozhodnom skóre to už nezmenilo nič.

Autor: Ľubomír Hudačko