22.05.2013 17:30 CET
0 : 1
(0:0)

Banská Bystrica triumfovala v Trnave!

Banská Bystrica dokázala v predposlednom kole Corgoň ligy vybojovať prekvapujúci výsledok v Trnave, v ktorej vyhrala 1:0! Dukla sa týmto definitívne zachránila, Trnava sa po nepriaznivom výsledku znova prepadá na posledné miesto!

V úvodných minútach bola opticky aktívnejšia Trnava, no tej sa proti brániacej Banskej Bystrici hralo veľmi ťažko. Pozorná defenzíva Dukly dovolila ohroziť svoju bránu až v 26. minúte, kedy sa po priamom kope dostali do dobrej pozície Vyskočil s Mikovičom, no ani jeden nedokázal zakončiť. V nasledujúcich minútach sme videli nezáživný futbal, ktorý sa pochopiteľne nepáčil ani divákom. Tí svoju nespokojnosť síce vyjadrili mohutným piskotom, no verní priaznivci Spartaka stále povzbudzovali svoj tím. Prvý polčas, ktorý v podstate nepriniesol žiadnu šancu, sa skončil bez gólov.

Trnava mala prevahu aj v druhom polčase, no jej hra stroskotávala na pozornej obrane Dukly. Na druhej strane však treba poznamenať, že Spartak hral v dnešnom zápase aj napriek obrovskej motivácii iba na jedného útočníka. Prvého vážnejšieho momentu v podaní Dukly sme sa dočkali v 71. minúte. Paradoxom je, že hostia sa hneď dostali do vedenia, keď Slančík po vydarenom brejku otvoril skóre - 0:1. O niekoľko sekúnd sa strelec úvodného gólu znova rútil na Rusova, no mladý brankár tento raz podržal svoj tím. V tejto situácii boli znechutení aj domáci priaznivci, ktorí si smutne zakričali: načo nám je nový štadión? Trnavčania boli každopádne v týchto chvíľach veľmi snaživí, no ich nádej mohla padnúť v 85. minúte. Vtedy sa znova na bránu Trnavy rútil Slančík, no útočník Dukly netrafil prázdnu bránu. Trnavčania mali vyrovnanie na dosah o niekoľko sekúnd neskôr, kedy Tomaček po priamom kope opečiatkoval spojnicu! Spartak sa v záverečných minútach pochopiteľne snažil o vyrovnanie, no ich obrovské úsilie nebolo ocenené gólom. Trnava teda na domácej pôde podľahla Banskej Bystrici 0:1. Klub zo slovenského Ríma navyše padá na poslednú priečku, a od zostupu ich zachráni iba sobotňajšia výhra v predposlednom Prešove.

Autor: Filip Kubaliak