29.07.2012 19:30 CET
1 : 1
(0:0)

Myjava uhrala remízu v Trnave

V 3. kole Corgoň ligy privítala Trnava na domácej pôde Myjavu. V súboji Spartakovcov sa zrodila remíza 1:1, takže Myjava získala na horúcej trnavskej pôde cenný bod.

Hostia pohrozili už v 2. minúte, kedy však Sabov pokus spoza šestnástky kryl Raška. Myjava hrala nebojácne, čoho výsledkom bola nebezpečná akcia v 6. minúte. Po rohovom kope hlavičkoval do brvna Raškovej bránky Častulín. V 13. minúte si vytvorila šancu aj Trnava: z ľavej strany nacentroval Hanzel na Bicáka, ten ešte dokázal v páde zakončiť, ale mieril nepresne. V nasledujúcich minútach však už prebral iniciatívu ten známejší a skúsenejší Spartak. V 26. minúte sa dostal do nádejného brejku Gašparík, ale napokon ho skvele zastavila hosťujúca obrana. V 37. minúte sa prekľučkoval až pred Rašku hosťujúci playmaker Kuračka, ale jeho dobrý pokus skúsený český gólman vytlačil nad brvno. V závere polčasu znovu hrozil strelou Kuračka, ale aj tentokrát jeho pokus zneškodnil Martin Raška. Prvý polčas, v ktorom sa hra prelievala z jednej strany na druhú, sa skončil bezgólovou remízou.

Trnava chytila lepšie úvod druhého polčasu ako jej súper, čo aj okorenila gólom. V 52. minúte sa po rohovom kope dostala lopta až ku Gašparíkovi, ktorý presnou strelou k ľavej žrdi nedal šancu Solničkovi - 1:0. V 64. minúte mal sľubnú šancu hosťujúci Petráš, ale zoči-voči Raškovi neuspel. O dve minúty neskôr zabila Myjava "dve muchy jednou ranou". Po nedovolenom zákroku Bicáka na Sládka uvidel domáci stredopoliar druhú žltú kartu, za čo musel ísť pod sprchy. Následne sám faulovaný Sládek s prehľadom premenil Rašku z bieleho bodu - 1:1. V 76. minúte si Sládek dovolil zakončiť pätičkou, ale Raška sa nenechal nachytať. V 80. minúte Pavelka šikovne prepustil loptu Čarnotovi, ktorý z pravej strany nepríjemne vystrelil na Solničku, ten však loptu na dvakrát chytil. V 86. minúte našiel Karhan po dlhom aute hlavu Pavelku, ten však neprekvapil gólmana Myjavy Petra Solničku. V závere zápasu mohol hosťujúci záložník Erik Sabo rozhodnúť celý zápas, ale neuspel po nájazde na Rašku, ktorý tak zabránil pohrome na štadióne Antona Malatinského. Napriek tomu však favorizovaná Trnava nedokázala poraziť nováčika ligy, keďže sa zápas skončil remízou 1:1.

Autor: Filip Kubaliak