02.11.2013 14:30 CET
2 : 1
(1:0)

Dukla tesne zdolala Zlaté Moravce

Banská Bystrica si v 16. kole Corgoň ligy dokázala na domácej pôde poradiť so Zlatými Moravcami, ktoré zdolala tesne 2:1. Dukla teda dokázala pretrhnúť trojzápasovú sériu výhier ViOnu.

Zápas sa začal opatrne z oboch strán. Prvú vážnejšiu príležitosť mali domáci v 11. minúte, kedy Jurčo prudkou strelou spoza šestnástky preveril Kuciakove kvality. O trinásť minút neskôr sa k odrazenej lopte dostal domáci Brašeň a delovkou mieril tesne nad Kuciakovu bránku. Následne sa hra presunula do stredu poľa, ale zápas mal celkom slušný náboj v závere prvého polčasu. V 40. minúte vznikla po Orávikovom priamom kope pred Borošovou bránkou skrumáž, no domáci obrancovia sa napokon dobre zorientovali a dostali loptu do bezpečia. O tri minúty sa Dukla dostala do vedenia. Po Turňovom centri z pravej strany sa lopta dostala k Marcinovi, ktorý úplne sám dokázal zblízka hlavou dostať loptu do odkrytej bránky - 1:0. Dukla teda po prvom polčase vyhrávala 1:0.

Zlaté Moravce vstúpili do druhého polčasu veľmi aktívne. Už v 47. minúte mali hneď dve možnosti na strelenie vyrovnávajúceho gólu. Obročníkovu prízemnú strelu vyrazil Boroš iba pred seba na Pribulu, ktorý však zblízka nedokázal z dorážky prekonať domáceho gólmana. O šesť minút mal hosťujúci Pribula ďalšiu veľkú príležitosť. Po Chrenovej prihrávke sa dostal do dobrej pozície a snažil sa obstreliť Boroša, ale jeho pokus tesne minul ľavú žrď. ViOn bol za nepremenené príležitosti potrestaný v 58. minúte. ViOn stratil loptu v strede poľa a Dukla okamžite založila rýchlu akciu. Turňa pekne vysunul Jurča, ktorý si pekne zasekol hosťujúceho obrancu a krásnou strelou vymietol pravý horný kút - 2:0.

Zlaté Moravce však na tento inkasovaný gól skvele zareagovali a kontaktný gól strelili už o štyri minúty. Martin Pribula sa dostal do dobrej pozície a z hranice šestnástky umiestnenou strelou znížil vedenie Dukly - 2:1. O niekoľko sekúnd mohli domáci viesť znova o dva góly, ale Jurčova strelu po Brašeňovej akcii obtrela pravú žrď. O tri minúty sa na druhej strane peknou strelou prezentoval Babic, ktorého sľubný pokus zastavila pravá žrď. Hra sa následne ukľudnila, ale dramatický bol záver zápasu, kedy sa hostia snažili vyrovnať. V 87. minúte sa z priameho kopu ďalekonosným pokusom prezentoval Michal Pintér, ale jeho pokus Boroš zneškodnil. Do konca duelu sa už Dukle podarilo ubrániť svoj tesný náskok a pripisuje si teda do tabuľky ďalšie tri body.

Autor: Filip Kubaliak