14.04.2014 18:30 CET
4 : 1
(1:1)

Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina 4:1

Migréna z mizérie v radoch šošonov nekončí. Guľovci podľahli na Banskej Bystrici vysoko 4:1 a prakticky sa definitívne zapojili do boja o záchranu. Náskok siedmich bodov nie je žiadna istota. Vojaci sa pre zmenu dostali na dostrel pohárov.

Na ťažkom teréne miestami tímy len bojovali, ale predsa len sa dostali k slovu aj technickí hráči. Prvotné oťukávačky narušil po piatich minútach Kliment, ktorý však v šanci mieril nad bránu. Hodnú chvíľu si diváci mohli na štadióne aj zívnuť, keď prišla chyba Krnáča z nevinnej akcie. Po hlavičke Vajdu loptu poriadne nechytil a Střihavka svojím premiérovým gólom v drese Dukly do lopty šikovne pichol a vsietil - 1:0. Po ďalších hluchých minútach sa v závere polčasu predsa len nakopilo dosť vzruchu. Najskôr po centri Lupča musel po hlavičke Williamsa v 41. min vytiahnuť perfektný zákrok zo svojho arzenálu brankár Boroš. O minútu neskôr však už bol prikrátky na pokutový kop Jurča. Faulom vo vápne sa previnil Nosko a preto sa do kabín šlo za vyrovnaného stavu. Bývalý Bystričan Jurčo s prehľadom k pravej žrdi premenil a zariadil remízu 1:1.

Po zmene strán sa hralo opäť bojovne na oboch stranách, ale hosťom postupne dochádzali sily. Keď ubehla hodina hry, Slančík mal šancu na zmenu skóre, ale namieril to iba presne na Krnáča. Jednu z mála striel na bránku Dukly vyslal v 65. min Mihalík, bola síce tvrdá, no mierila rovno do stredu. O tom, ako sa zakončuje, ukázal v 67. min voľný Slančík, v pokutovom území mieril presne k žrdi a Krnáč nemal na jeho strelu nárok. O tri minúty neskôr po kikse Pečovského sa dostal k lopte Považanec a zblízka prekonal Krnáča tretí raz. Ako nevydarená odpoveď poslúžila hosťom strela z diaľky Jurča v 71. min, Boroš ju vyrazil a domáci sa s istotou nasmerovali na trojbodový výsledok. Prikrášliť ho ešte mohol v 74. min Považanec, jeho štipľavý pokus zo 16-ky Krnáč vyrazil a keďže Žilinčania zo záverečného tlaku v daždi už nič nevykúzlili, domáci si náskok bez problémov ustrážili. No nebolo to všetko, v závere ešte po chybujúcej obrane uzavrel skóre do prázdnej brány Rejdovian a pripravil pre šošonov krutú prehru, ktorá znamená boj o záchranu.

Autor: Ľubomír Hudačko / sport.sk