14.09.2013 17:30 CET
2 : 4
(2:2)

Dukla Banská Bystrica - Slovan Bratislava 2:4

Róbert Vittek oslávil návrat na trávniky v slovenskej lige gólom, čím prispel k výhre na horúcej pôde v Banskej Bystrici 4:2.

Rozhodne to ale nebol jednoduchý duel, pretože Dukla sa dostala do vedenia už po dvoch minútach hry. Trmu-vrmu po centri vo vápne najlepšie zvládol Slančík a pretlačil loptu do siete - 1:0. Domáci sa však dlho neradovali, zaúradoval totiž faktor Vittek. Po štvrťhodine hry hlavičkou center do žrde, čo ale využil Kladrubský a nemal problém vyrovnať - 1:1. Potom skúšali šťastie strelami spoza vápna Halenár, resp. na druhej strane Považanec, ale gólu sa nedočkali. V predposlednej minúte sa však už skóre menilo. Center z pravej strany v ťažkej pozícii využil kanonier Vittek a potvrdil svoje prvotriedne schopnosti - 1:2. Slovan ale ešte v prvom polčase prišiel o vedenie, v posledných sekundách totiž zblízka jemným tečom prekonal Putnockého Jurčo a do kabín sa šlo za nerozhodného stavu 2:2.

Slovan po zmene strán nenechal nič na náhodu a nad svojim súperom dominoval. Skóre mohol pre svojich zvýšiť Milinkovič, ale dobrú strelu mu zastavil žrď. Následne sa nepodarilo zmeniť stav ani aktívnemu Vittekovi, ktorého vychytal pozorný Rodinger. Lenže ten napokon aj tak inkasoval a to už v 51. minúte. Krásnu a rýchlu akciu po nezvládnutom rohovom kope domácich vyvinuli hostia ešte takmer vo svojej šestnástke, loptu následne vyviezol do šance Milinkovič. Našiel presným pasom Halenára, ktorý z diaľky, ale presne, trafil k žrdi a upravil na 2:3! Rad bol následne na strane Banskej Bystrice, ktorá sa stoj čo stoj snažila vyrovnať. Nepodarilo sa jej však Putnockého výraznejšie ohroziť a preto sa do šance opäť dostali belasí. V 71. minúte aktívny Milinkovič hľadal vo vápne Fořta, ale do vlastnej siete si loptu zrazil Slovák Teixeira. Bolo teda rozhodnuté - 2:4. Banskobystričania predviedli sympatický výkon, ale skúsenejší hostia si už v závere nenechali vziať víťazstvo.

Autor: Ľubomír Hudačko