17.05.2014 17:30 CET
1 : 2
(1:0)

Dukla Banská Bystrica - Slovan Bratislava 1:2

Majster potvrdil rolu favorita a dobrú bilanciu vzájomných zápasov s Banskou Bystricou a jej trávnik vylúpil aj druhýkrát v sezóne. Pritom prehrával, o osude rozhodol navrátilec Fořt.

Prvý polčas priniesol viac radosti domácej Dukle, pretože sa ujala vedenia a mala nejednu šancu aj zvýšiť skóre. Lenže aj belasí sa mohli ujať vedenia, ale úvode neplatil zásah Fořta pre ofsajd. V 9. min Vajda spálil tutovku, bránku Polačeka len prekopol, jeho postreh vyskúšal spoza 16-ky Chrien v 21. min, navyše viaceré strelecké pokusy Dukly skončili na telách brániacich hráčoch, alebo po vzdušných súbojoch. Bagi nedal po štvrťhodine hry a preto sa trestalo na druhej strane. Stalo sa tak po centri Klimenta, kde voľný Šovčík hlavou prestrelil brankára. Ukončil gólové suchoty Dukly a dodal nádej na dobrý výsledok. Vyrovnať mohol Hlohovský v 36. min, ale nedal a nestalo sa tak ani pri pokusoch Vrableca v závere polčasu. Preto sa do kabín išlo za tesného stavu pre Vojakov.

Majster pokojne mohol pomýšľať na zvrat, ale po zmene strán nedali šance Borošovi na to, aby ťahal loptu zo siete. Po hodine hry mohol dať voľný Meszáros a situácia sa pre hostí komplikovala. Lenže rovnako tak aj pred bránou domácich viac horelo a už tlak neustáli v 66. minúte. Odmeny sa po dlhom centri Mészárosa a pohotovom usmernení Gašparoviča z bezprostrednej blízkosti dočkali belasí gólom na 1:1. V 79. min Slančík po chybe Niňaja mohol zápas rozhodnúť, nebyť zákroku brankára Polačeka. Víťaznú akciu zápasu napokon vymyslel Slovan, v 83. min Halenár vysunul Gašparoviča a po jeho presnej krížnej nahrávke voľný Fořt prekonal Boroša. Päť minút pred koncom mohol predsa len ešte vyrovnať Peňaška, ale namieril svoju šancu len do žrde. Tri body tak patria belasým a potvrdili oprávnenosť zisku titulu dobrým výsledkom.

Autor: Ľubomír Hudačko